Syndromy

Syndrom Boga: czym jest i jak jest leczony?

Historia psychiatrii zna wiele osobliwych schorzeń, na które nadal nie wynaleziono lekarstwa. Jednym z nich jest syndrom Boga – zaburzenie, które może być śmiertelnie niebezpieczne zarówno dla chorego, jak i dla jego otoczenia. Co jest źródłem tej choroby?

Syndromy

Syndrom odrzucenia – jak lęk utrudnia bycie szczęśliwym

Chorobliwy strach przed samotnością, czyli nullofobia lub syndrom odrzucenia, negatywnie wpływa na całe życie chorego. Najczęściej, dotknięty nią człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma poważny problem. Przeczytaj i dowiedz się, jak rozpoznać tę chorobę i jak sobie z nią radzić.

Odszkodowanie

Polisa na zdrowie. Ile procent za stłuczony palec?

Regulaminy przyjmowane przez prywatnych ubezpieczycieli uwzględniają to, ile procent za stłuczony palec z sumy ubezpieczenia przyznaje się klientowi, który korzysta z polisy. Nie są to wprawdzie wysokie kwoty, ale mogą one pomóc w sfinansowaniu wydatków.

Choroby serca

RBBB — blok prawej odnogi pęczka Hisa

RBBB (ang. right bundle branch block) oznacza blok prawej odnogi pęczka Hisa. Jest to element układu bodźcoprzewodzącego serca odpowiedzialny za przesyłanie impulsów elektrycznych, co inicjuje skurcz tego narządu. Na czym polega to zaburzenie? Jak je rozpoznać? Dowiesz się, czytając ten artykuł.

Ból

Ból języka – jak sobie z nim radzić?

Ból języka to przypadłość dość nieoczekiwana. Co można zrobić, gdy boli język? Jakie mogą być przyczyny bolącego języka? Czy warto udać się z nim do lekarza? Wszystkie te informacje znajdziesz w naszym artykule. Sprawdź!

Ból

Bóle somatyczne – czym są i co je powoduje?

Jak odróżnić bóle somatyczne na tle nerwowym od innych dolegliwości? Jakie są przyczyny zaburzeń somatycznych? W jaki sposób je leczyć? Kiedy udać się do lekarza? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego o bólach somatycznych!

Ból

Ból jąder – dotkliwy i uciążliwy męski problem

Ból jąder bywa wręcz nie do zniesienia. Czasem towarzyszy mu opuchnięcie, a nawet promieniowanie na okolice brzuszne. Tych objawów nigdy nie należy lekceważyć. W skrajnych wypadkach, może nawet prowadzić do amputacji jąder. Bolące jądra powinien obejrzeć lekarz.

Ból

Ból głowy na czubku – poznaj przyczyny!

Ból głowy na czubku może mieć różne źródła – od stresu i nagromadzonego napięcia w ciele po stany chorobowe. Co zrobić przy takim bólu głowy? Czubek, który doskwiera, uniemożliwia pracę, sen i odpoczynek. Poznaj przyczyny i rozwiązanie problemu!