Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem na życie? Sprawdź na co zwrócić uwagę!
Chcesz mieć dobre ubezpieczenie na życie, które będzie solidnym zabezpieczeniem dla ciebie […]
Chcesz mieć dobre ubezpieczenie na życie, które będzie solidnym zabezpieczeniem dla ciebie […]
Ratownicy medyczni są narażeni na wiele różnych zagrożeń i chorób w związku […]
Podwyższone stężenie kinazy kreatynowej może być związane z intensywną aktywnością fizyczną, ale […]
Polisa zdrowotna jest ważna nie tylko w przypadku zgonu czy chorób przewlekłych; może się ona należeć także za obcięcie opuszka palca. Odszkodowanie nalicza się wówczas tak jak w przypadku innych problemów zdrowotnych.
Pierwsza pomoc to niezwykle istotny element w przypadku wypadków na budowie. W […]
Kapnografia pomaga w monitorowaniu parametrów życiowych pacjenta w czasie cyklu oddechowego. Co to znaczy? Jakie ma skutki dla zdrowia chorego? Kiedy się ją stosuje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule.
Rurka krtaniowa jest przyrządem medycznym służącym do utrzymania drożności dróg oddechowych. Używa się jej tam, gdzie niemożliwe jest zaintubowanie pacjenta. Sprawdź, jak wygląda rurka, kiedy i jak należy ją zakładać!
Kardiomonitor jest specjalistycznym urządzeniem medycznym, które pozwala monitorować funkcje życiowe pacjenta. Monitor pacjenta wykorzystywany jest podczas operacji, po zabiegu, na intensywnej terapii. Poznaj zasadę działania sprzętu medycznego!
Psy to zwierzęta, które od wieków towarzyszą człowiekowi w jego różnych aktywnościach. Dzięki tej szczególnej więzi człowiek mógł wykorzystywać ich zmysły i umiejętności, by ułatwić sobie pracę, nawet medyczną! Dowiedzmy się, jak wygląda szkolenie psa na ratownika!
Wstrząs to stan, który stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia. Jak rozpoznać różne rodzaje wstrząsu? Dowiedz się, jakie są objawy i jak zareagować w przypadku ich wystąpienia.
Podstawowym, ale i niezwykle ważnym narzędziem diagnostycznym jest osłuchiwanie klatki piersiowej. Praktyczny poradnik przyda się nie tylko aspirującym medykom, ale też opiekunom chorych osób. Identyfikacja wszelkich nieprawidłowości jest kluczowa dla wielu diagnoz.
Skolina to lek używany najczęściej podczas intubacji dotchawiczej. Ma działanie zwiotczające mięśnie szkieletowe i używa się go także w czasie krótkich zabiegów chirurgicznych. Zobacz, co jeszcze trzeba wiedzieć o tym leku!
Każdego roku w Polsce z powodu problemów z krążeniem umiera 175 tys. Polaków. Te przygnębiające dane świadczą o ogromnej skali problemu. Poznaj zioła na obniżenie pulsu, które skutecznie chronią przed chorobami sercowo-naczyniowymi.
Dbanie o zdrowie to nie tylko regularna aktywność fizyczna, ale także odpowiednia […]
Leukopenia to inaczej niedobór białych krwinek, które są odpowiedzialne za odporność organizmu. Ten stan przyczynia się do zwiększenia podatności na choroby. Sprawdź jakie produkty i zioła na zwiększenie białych krwinek warto wprowadzić do diety przy leukopenii.
Medyczna marihuana może zostać zakupiona w Polsce legalnie, pod warunkiem posiadania ważnej recepty od lekarza. Na jakie schorzenia medyczna marihuana może zostać przepisana? Jak leczy marihuana medyczna i zawarte w niej substancje aktywne? Odpowiadamy na pytania.
Historia psychiatrii zna wiele osobliwych schorzeń, na które nadal nie wynaleziono lekarstwa. Jednym z nich jest syndrom Boga – zaburzenie, które może być śmiertelnie niebezpieczne zarówno dla chorego, jak i dla jego otoczenia. Co jest źródłem tej choroby?
Chorobliwy strach przed samotnością, czyli nullofobia lub syndrom odrzucenia, negatywnie wpływa na całe życie chorego. Najczęściej, dotknięty nią człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma poważny problem. Przeczytaj i dowiedz się, jak rozpoznać tę chorobę i jak sobie z nią radzić.
Temperatura 35 stopni u dorosłego uznawana jest za lekko obniżoną temperaturę. Czy jest to symptom choroby lub niebezpieczne wyziębienie? Sprawdź co to może oznaczać!
Triage lub triaż jest procedurą medyczną, która pozwala na segregację poszkodowanych w zależności od ciężkości obrażeń. Oznaczenie pacjentów odpowiednimi kolorami pozwala ustalić kolejność ich przyjmowania. Jak działa system segregacji? Sprawdź!
Algorytm BLS został stworzony dla osób, które nie mają wykształcenia medycznego. Na czym dokładnie polega? Dowiedz się, jakie czynności należy wykonać, by udzielić pierwszej pomocy.
Blok lewej odnogi pęczka Hisa to termin, który prawdopodobnie brzmi dosyć enigmatycznie. W rzeczywistości jest to dosyć poważna dla zdrowia dolegliwość, która nieleczona może być tragiczna w skutkach. Dowiedz się więcej z treści artykułu.
Jak wygląda praca ratownika medycznego w wojsku? Zarówno tak samo jak i zupełnie inaczej niż takiego w szpitalu. Ratownicy medyczni w wojsku oferują podobną pomoc medyczną, ale mają oni więcej obowiązków.
W niektórych przypadkach ból pod pachą wiąże się po prostu z zakwasami lub niegroźnym urazem. Czasem jednak może być symptomem poważnej choroby. Jak rozróżnić te rodzaje bólu? Dowiedz się, dlaczego pachy bolą.
Regulaminy przyjmowane przez prywatnych ubezpieczycieli uwzględniają to, ile procent za stłuczony palec z sumy ubezpieczenia przyznaje się klientowi, który korzysta z polisy. Nie są to wprawdzie wysokie kwoty, ale mogą one pomóc w sfinansowaniu wydatków.
To, ile zarabia ratownik medyczny w Polsce, było i zapewne długo będzie przedmiotem gorącej debaty publicznej. Wynagrodzenia w tym sektorze nie oddają w pełni zakresu odpowiedzialności, stresu i wysiłku. Przekonaj się, jak wyceniana jest praca personelu!
Ból krzyża i podbrzusza jest kojarzony z typowo kobiecą dolegliwością (choć zdarza się również mężczyznom). Pojawia się w ciąży, po okresie, w czasie menopauzy, ale może też być objawem choroby. Jakie są najczęstsze przyczyny bólu w krzyżu i podbrzuszu?
W jaki sposób walczyć z bólem kręgosłupa lędźwiowego promieniującym do biodra? Kiedy udać się do specjalisty? Czy ten problem dotyczy też ciebie? Przeczytaj artykuł i sprawdź sam!
Leki w ratownictwie medycznym stanowią dosyć pokaźną listę. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że ratownicy, którzy przyjeżdżają do wypadku, mają ograniczone uprawnienia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na paracetamol i płyn fizjologiczny. Sprawdź listę leków jakie podają ratownicy!
Ból dolnego brzucha u kobiet jest dość częstą i przypadłością. Przeważnie wiąże się z cyklem menstruacyjnym. Co jednak oznacza ból podbrzusza u mężczyzn? Co go powoduje i jak go leczyć?
Odma prężna, opłucnowa, płucna to stan, w którym dochodzi do zgromadzenia się powietrza lub płynów w jamie opłucnowej. Konsekwencją jest ucisk i pogorszenie wymiany gazowej, a także zapadnięcie płuc. Jak wygląda odbarczanie odmy? Sprawdź!
RBBB (ang. right bundle branch block) oznacza blok prawej odnogi pęczka Hisa. Jest to element układu bodźcoprzewodzącego serca odpowiedzialny za przesyłanie impulsów elektrycznych, co inicjuje skurcz tego narządu. Na czym polega to zaburzenie? Jak je rozpoznać? Dowiesz się, czytając ten artykuł.
Ból języka to przypadłość dość nieoczekiwana. Co można zrobić, gdy boli język? Jakie mogą być przyczyny bolącego języka? Czy warto udać się z nim do lekarza? Wszystkie te informacje znajdziesz w naszym artykule. Sprawdź!
Pojawiła się ospa u dziecka, a wychodzenie na dwór było dla niego wcześniej oczywistością? Zastanawiasz się pewnie, czy można wypuścić swoją pociechę na zewnątrz przy takiej chorobie. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego to nie jest dobry pomysł.
Jedną z częstszych chorób wieku dziecięcego jest ospa. Jak długo w domu powinno przebywać chore dziecko? Jest to kluczowe pytanie, które zadają rodzice i opiekunowie. Izolacja to konieczność – ale ile powinna trwać? Sprawdź już teraz!
Gdy czujesz ból biodra promieniujący na nogę, może być ci trudno ustalić jego źródło. W rzeczywistości przyczyny mogą być dwie: zmiany zwyrodnieniowe oraz rwa – udowa lub kulszowa. Jak radzić sobie w przypadku takich dolegliwości?
Ból pleców po bokach może pojawiać się samoistnie lub jako następstwo kontuzji bądź choroby. Aby się go pozbyć, czasem wystarczy wykonać regularnie kilka ćwiczeń, a czasem konieczna jest profesjonalna terapia. Dowiedz się więcej i zapobiegaj bólom pleców.
Jak odróżnić bóle somatyczne na tle nerwowym od innych dolegliwości? Jakie są przyczyny zaburzeń somatycznych? W jaki sposób je leczyć? Kiedy udać się do lekarza? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego o bólach somatycznych!
Ból jąder bywa wręcz nie do zniesienia. Czasem towarzyszy mu opuchnięcie, a nawet promieniowanie na okolice brzuszne. Tych objawów nigdy nie należy lekceważyć. W skrajnych wypadkach, może nawet prowadzić do amputacji jąder. Bolące jądra powinien obejrzeć lekarz.
Bóle w dole brzucha pojawiają się nie tylko w trakcie miesiączkowania, ale też przy owulacji. Czy wiesz, jak odróżnić ból podbrzusza po owulacji od bólu owulacyjnego? Dowiedz się, kiedy jest to zjawisko normalne, a kiedy powinno wzbudzić niepokój.
Bóle rąk nie są zbyt proste do zdiagnozowania, ponieważ mogą mieć wiele różnych przyczyn. Jak zwalczyć uciążliwy ból mięśni rąk i stawów dłoni? Naucz się rozpoznawać podłoże bólu, aby odpowiednio zareagować. Nasz poradnik ci w tym pomoże!
Ból głowy na czubku może mieć różne źródła – od stresu i nagromadzonego napięcia w ciele po stany chorobowe. Co zrobić przy takim bólu głowy? Czubek, który doskwiera, uniemożliwia pracę, sen i odpoczynek. Poznaj przyczyny i rozwiązanie problemu!
Spawanie jest jednym z kluczowych procesów w przemyśle, ale niesie ze sobą […]
Niedobór biotyny odbija się nie tylko na urodzie, lecz także na zdrowiu. Biotyna, czyli witamina B7 lub H, jest szczególnie ważna dla zachowania zdrowia skóry, włosów i paznokci, ale nie tylko. Poznaj naturalne sposoby na uzupełnianie tego składnika.
Zwykle atakuje dzieci, jednak i dorosłym może sprawić sporo problemów. Rumień zakaźny to infekcja wirusowa, której nie możesz lekceważyć. Co musisz wiedzieć na jej temat? Z jakimi komplikacjami powinieneś się liczyć?
Psy ratownicze są specjalnie szkolone do niesienia pomocy ludziom w sytuacjach kryzysowych, […]
Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się poprawianiem wyglądu ciała i […]
Aparat na zęby to jedna z najpopularniejszych metod korygowania wad zgryzu i […]