Wczesne wykrycie ratuje życie – badania onkologiczne dla mężczyzn
Dlaczego mężczyźni powinni regularnie poddawać się badaniom onkologicznym? Wczesna diagnostyka chorób nowotworowych […]
Dlaczego mężczyźni powinni regularnie poddawać się badaniom onkologicznym? Wczesna diagnostyka chorób nowotworowych […]
Wyobraź sobie, że Twoje ciało kryje w sobie potencjał do samoodnowy, a […]
Kolekcjonowanie nasion marihuany zyskało na popularności jako fascynujące hobby, które łączy pasjonatów […]
Rany na skórze najczęściej powstają wskutek uszkodzeń mechanicznych, ale ich przyczyną może […]
Laser to skuteczne narzędzie do poprawy kondycji skóry. W mało inwazyjny sposób […]
Chłoniak Hodgkina, zwany również ziarnicą złośliwą, jest nowotworem układu chłonnego. Charakteryzuje się […]
Ratownictwo medyczne to zawód pełen wyzwań, ale również niezmiernie ważny i satysfakcjonujący. […]
Nieuzasadnione wezwanie karetki to poważny problem, z którym borykają się służby ratunkowe. […]
Kondycja psychiki Polaków jeszcze nigdy nie była w tak złym stanie. Lęki, […]
Stosowanie leków należy do kluczowych elementów niemalże każdej terapii, zaś właściwy dobór […]
Serce to najważniejszy mięsień Twojego ciała. To dzięki niemu krew trafia do […]
Grypa to jedna z najczęstszych chorób sezonowych, która regularnie powraca, zagrażając zdrowiu […]
Jesień, zima i wiosna to pory roku, w których można zauważyć większą […]
Czy korzystanie z okularów przeciwsłonecznych może być jeszcze wygodniejsze? Tak, jeśli zdecydujesz […]
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz takie, których celem jest poprawa stanu […]
Stłuczenie nogi to jeden z najbardziej powszechnych urazów. Nie musi do niego […]
Medycyna stale się rozwija, a dzięki temu wiele dzieci jest dzisiaj chronionych […]
Masz ubezpieczenie w PZU? Odszkodowanie za zabieg przepukliny pachwinowej może być kluczowe dla twojego budżetu, gdy zdrowie zawiedzie. Dowiedz się, jak krok po kroku uzyskać należne świadczenie i jakie korzyści przynosi rozbudowanie polisy.
Czy emeryt dostanie zwrot za pobyt w szpitalu? To pytanie może budzić wątpliwości, ponieważ nie podlega ubezpieczeniu chorobowemu. Oto co warto wiedzieć na temat tego zagadnienia.
Odszkodowanie za uraz kręgosłupa lędźwiowego PZU może okazać się nieocenioną pomocą finansową. Dowiedz się, jak skutecznie ubiegać się o to świadczenie i jakie są zasady jego wypłaty.
Coraz więcej osób sięga po wałki do masażu w celu poprawy funkcjonowania […]
Kiedy można otrzymać odszkodowanie z ZUS za operację? Takie pytanie zadaje wielu pacjentów, którzy nie są zadowoleni z efektów leczenia. Zrozumienie tej kwestii może pomóc w uzyskaniu należnych świadczeń.
Czy możliwe jest odszkodowanie z ZUS za usunięcie macicy? Co należy zrobić, by otrzymać takie wsparcie? Zapoznaj się z naszym artykułem i zobacz, jakie prawa mają pacjentki!
Jak długo trwa rekonwalescencja z powodu złamanych żeber? Ile zwolnienia można wtedy otrzymać to pytanie, które nurtuje wielu pacjentów. Jest to kwestia indywidualna, o której zazwyczaj decyduje lekarz zajmujący się danym przypadkiem.
Ile PZU płaci za złamane żebro? To pytanie, które może nurtować wielu poszkodowanych. W artykule znajdują się wszystkie informacje, jakich wymaga zatroszczenie się o należny ekwiwalent pieniężny.
Ile odszkodowania za złamanie rzepki w kolanie? Ten uraz może unieruchomić pacjenta na długie tygodnie, dlatego warto zawalczyć o rekompensatę! W dalszej części artykułu przybliżamy szczegóły związane z tym zagadnieniem.
Czy można uzyskać rekompensatę za naderwanie więzadła pobocznego kolana? Odszkodowanie za wypadek kończący się takim urazem może niepokoić wiele osób. W przypadku szkody na zdrowiu warto jednak zadbać o swoje prawa!
Chcesz mieć dobre ubezpieczenie na życie, które będzie solidnym zabezpieczeniem dla ciebie […]
Ratownicy medyczni są narażeni na wiele różnych zagrożeń i chorób w związku […]
Podwyższone stężenie kinazy kreatynowej może być związane z intensywną aktywnością fizyczną, ale […]
Polisa zdrowotna jest ważna nie tylko w przypadku zgonu czy chorób przewlekłych; może się ona należeć także za obcięcie opuszka palca. Odszkodowanie nalicza się wówczas tak jak w przypadku innych problemów zdrowotnych.
Pierwsza pomoc to niezwykle istotny element w przypadku wypadków na budowie. W […]
Kapnografia pomaga w monitorowaniu parametrów życiowych pacjenta w czasie cyklu oddechowego. Co to znaczy? Jakie ma skutki dla zdrowia chorego? Kiedy się ją stosuje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule.
Rurka krtaniowa jest przyrządem medycznym służącym do utrzymania drożności dróg oddechowych. Używa się jej tam, gdzie niemożliwe jest zaintubowanie pacjenta. Sprawdź, jak wygląda rurka, kiedy i jak należy ją zakładać!
Kardiomonitor jest specjalistycznym urządzeniem medycznym, które pozwala monitorować funkcje życiowe pacjenta. Monitor pacjenta wykorzystywany jest podczas operacji, po zabiegu, na intensywnej terapii. Poznaj zasadę działania sprzętu medycznego!
Psy to zwierzęta, które od wieków towarzyszą człowiekowi w jego różnych aktywnościach. Dzięki tej szczególnej więzi człowiek mógł wykorzystywać ich zmysły i umiejętności, by ułatwić sobie pracę, nawet medyczną! Dowiedzmy się, jak wygląda szkolenie psa na ratownika!
Wstrząs to stan, który stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia. Jak rozpoznać różne rodzaje wstrząsu? Dowiedz się, jakie są objawy i jak zareagować w przypadku ich wystąpienia.
Podstawowym, ale i niezwykle ważnym narzędziem diagnostycznym jest osłuchiwanie klatki piersiowej. Praktyczny poradnik przyda się nie tylko aspirującym medykom, ale też opiekunom chorych osób. Identyfikacja wszelkich nieprawidłowości jest kluczowa dla wielu diagnoz.
Skolina to lek używany najczęściej podczas intubacji dotchawiczej. Ma działanie zwiotczające mięśnie szkieletowe i używa się go także w czasie krótkich zabiegów chirurgicznych. Zobacz, co jeszcze trzeba wiedzieć o tym leku!
Każdego roku w Polsce z powodu problemów z krążeniem umiera 175 tys. Polaków. Te przygnębiające dane świadczą o ogromnej skali problemu. Poznaj zioła na obniżenie pulsu, które skutecznie chronią przed chorobami sercowo-naczyniowymi.
Dbanie o zdrowie to nie tylko regularna aktywność fizyczna, ale także odpowiednia […]
Leukopenia to inaczej niedobór białych krwinek, które są odpowiedzialne za odporność organizmu. Ten stan przyczynia się do zwiększenia podatności na choroby. Sprawdź jakie produkty i zioła na zwiększenie białych krwinek warto wprowadzić do diety przy leukopenii.
Medyczna marihuana może zostać zakupiona w Polsce legalnie, pod warunkiem posiadania ważnej recepty od lekarza. Na jakie schorzenia medyczna marihuana może zostać przepisana? Jak leczy marihuana medyczna i zawarte w niej substancje aktywne? Odpowiadamy na pytania.
Historia psychiatrii zna wiele osobliwych schorzeń, na które nadal nie wynaleziono lekarstwa. Jednym z nich jest syndrom Boga – zaburzenie, które może być śmiertelnie niebezpieczne zarówno dla chorego, jak i dla jego otoczenia. Co jest źródłem tej choroby?
Chorobliwy strach przed samotnością, czyli nullofobia lub syndrom odrzucenia, negatywnie wpływa na całe życie chorego. Najczęściej, dotknięty nią człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma poważny problem. Przeczytaj i dowiedz się, jak rozpoznać tę chorobę i jak sobie z nią radzić.
Temperatura 35 stopni u dorosłego uznawana jest za lekko obniżoną temperaturę. Czy jest to symptom choroby lub niebezpieczne wyziębienie? Sprawdź co to może oznaczać!
Triage lub triaż jest procedurą medyczną, która pozwala na segregację poszkodowanych w zależności od ciężkości obrażeń. Oznaczenie pacjentów odpowiednimi kolorami pozwala ustalić kolejność ich przyjmowania. Jak działa system segregacji? Sprawdź!
Algorytm BLS został stworzony dla osób, które nie mają wykształcenia medycznego. Na czym dokładnie polega? Dowiedz się, jakie czynności należy wykonać, by udzielić pierwszej pomocy.