Porady medyczne

Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem na życie? Sprawdź na co zwrócić uwagę!

Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem na życie? Sprawdź na co zwrócić uwagę!


Chcesz mieć dobre ubezpieczenie na życie, które będzie solidnym zabezpieczeniem dla ciebie i dla twoich najbliższych. To świetnie, ale czy wiesz, jak wybrać polisę, która spełni twoje oczekiwania? Wielu ubezpieczycieli będzie miało na pierwszy rzut oka atrakcyjne oferty, ale wśród nich wszystkich będzie ta jedna jedyna polisa, która da ci poczucie bezpieczeństwa. Jaką ją znaleźć? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!

Szeroki zakres polisy na życie

Na co dzień jeździsz do pracy, spotykasz się ze znajomymi, bawisz się z dziećmi i uprawiasz sport. Podczas każdej z tych aktywności może zdarzyć się nieszczęśliwy wypadek. Nie jesteś w stanie uniknąć taki „przygód”, ale możesz przygotować sobie miękkie „lądowanie” finansowe. Umożliwi ci to dobrze wybrana polisa na życie, która ma szeroki zakres.

Jej najbardziej podstawowy wariant zakłada wypłatę odszkodowania jedynie na wypadek śmierci ubezpieczonego. Wtedy środki finansowe otrzymują beneficjenci wskazani w umowie polisy – jest to zwykle najbliższa rodzina. Natomiast jeżeli ubezpieczony ich nie wskazał, to kwota odszkodowania przypada spadkobiercom (na zasadach zgodnych z obowiązującymi przepisami dziedziczenia). Ubezpieczenie takie zapewnia otrzymanie odszkodowania także po wypadku, w którym ucierpiał sam ubezpieczony. Pieniądze są wypłacane np. w przypadku wstrząsu mózgu, zwichnięcia ręki i poważnych obrażeń wymagających interwencji chirurgicznej.

Jednak zakres polisy może być o wiele szerszy. Tylko wtedy tak naprawdę zapewnia ono realną pomoc w najtrudniejszych życiowych sytuacjach. Jakie ubezpieczenie na życie wybrać? Oto przykłady dodatkowych zabezpieczeń.

Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania

Nawet jeżeli teraz jesteś w mistrzowskiej formie, to nie oznacza, że zawsze tak będzie. Choroba często rozwija się niepostrzeżenie i nagle okazuje się, że siłownię, wyprawy rowerowe rodzinne spacery musisz zamienić na salę szpitalną. Nie straszymy, ale uprzedzamy – bez dobrej polisy możesz przestać radzić sobie finansowo.

Zobacz także:  Czysty gabinet medyczny – zadbaj o bezpieczeństwo swoje i pacjentów

Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania zapewni ci wypłatę odszkodowania, gdy lekarze zdiagnozują u ciebie m.in.:

  • nowotwór;
  • chorobę Alzheimera,
  • chorobę Parkinsona,
  • kardiomiopatię,
  • zakażenie wirusem HIV,
  • stwardnienie rozsiane,
  • bakteryjne zapalenie opon mózgowo—rdzeniowych,
  • toczeń.

Otrzymasz je także, kiedy utracisz wzrok i słuch, po zawale, w przypadku utraty kończyn i paraliżu. To pieniądze, które pomogą ci nie tylko wrócić do zdrowia, ale zapewnią także utrzymanie płynności finansowej. Oznacza to brak problemów ze spłatą kredytu czy opłacaniem rachunków za mieszkanie i media.

Ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy

Wybierz polisę na życie będącą i takim zabezpieczeniem, jeżeli nie chcesz zostawać bez środków do życia, gdy nie będziesz w stanie pracować. Może zdarzyć ci się wypadek, po którym nie do końca wrócisz do sprawności fizycznej. Może również dojść do sytuacji, w której nie będziesz móc podjąć żadnej pracy zarobkowej.

Świadczenia społeczne okażą się wtedy kroplą w morzu potrzeb. Godne życie i środki na leczenie zapewnisz sobie, decydując się na ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy. Ubezpieczyciel może wypłacić ci odszkodowanie jednorazowo lub może robić to co miesiąc – wtedy na twoje konto będzie regularnie wpływać określona kwota pieniędzy.

Medyczny assistance

Pieniądze to nie wszystko. Po wypadku możesz wymagać stałej opieki i nie będziesz w stanie zajmować się dziećmi. Mając assistance medyczny, jesteś w lepszej sytuacji niż ci, którzy o niego nie zadbali. Ubezpieczyciel zorganizuje oraz opłaci opiekę dla ciebie i twoich dzieci. Sfinansuje także transport medyczny i zapewni dostarczenie leków do domu. W ten sposób nieszczęśliwy wypadek nie sparaliżuje życia domowego.

Ubezpieczenie na wypadek śmierci bliskich i narodzin dziecka

Koszty nawet skromnego pogrzebu mogą być poważnym obciążeniem budżetu. Głębiej sięgniesz od kieszeni, przygotowując wyprawkę dla dziecka. Dlatego warto, aby w umowie z ubezpieczycielem znalazł się zapis, że będąc w każdej z tych sytuacji, otrzymasz odszkodowanie. Takie świadczenie zapewnia też zwykle polisa grupowa. Przeczytasz o niej więcej na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-w-pracy-jakie-plusy-i-minusy/213.html.

Zobacz także:  Jakie są najczęstsze błędy w naszym żywieniu?

Suma ubezpieczenia i wysokość składki

Twoje życie może być ubezpieczone na 100 tys. zł lub na nawet 1 mln zł. Jest to tzw. suma ubezpieczenia i kwota, którą otrzymają bliscy po twojej śmierci. Jednocześnie, jeżeli zachorujesz, doznasz urazu, to określony w umowie procent tej kwoty będzie stanowił twoje odszkodowanie.

Im wyższa suma ubezpieczenia, tym więcej pieniędzy dostaniesz od ubezpieczyciela i… tym większą składkę będziesz płacić. Dlatego wybierz ubezpieczenie będące kompromisem między twoimi oczekiwaniami a możliwościami finansowymi.

Wykupienie polisy na życie to jedna z najlepszych decyzji, które możesz podjąć. Dlatego nie rezygnuj ze wsparcia, które po wypadku czy w czasie choroby da ci ubezpieczyciel. Przekonasz się, że dodatkowy zastrzyk pieniędzy jest wtedy nieoceniony.

Materiał promocyjny


Zobacz też:
Archiwum: wrzesień 2023

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *