Choroby zakaźne

Ospa dzień po dniu. Jak wygląda przebieg choroby?

Ospa wietrzna jest chorobą zakaźną, którą najlepiej poznali rodzice małych dzieci. Najczęściej atakuje najmłodszych, co nie oznacza, że nie chorują także dorośli. Jak wygląda ospa dzień po dniu i jak radzić sobie z uciążliwą wysypką? Sprawdź, czy jest się czego obawiać!

Choroby serca

RBBB — blok prawej odnogi pęczka Hisa

RBBB (ang. right bundle branch block) oznacza blok prawej odnogi pęczka Hisa. Jest to element układu bodźcoprzewodzącego serca odpowiedzialny za przesyłanie impulsów elektrycznych, co inicjuje skurcz tego narządu. Na czym polega to zaburzenie? Jak je rozpoznać? Dowiesz się, czytając ten artykuł.

Choroby zakaźne

Rumień zakaźny. Jak długo w domu?

Rumień zakaźny – jak długo w domu? Rumień to choroba wirusowa, której charakterystycznym objawem jest występowanie wysypki, czyli tzw. rumienia. Zdecydowanie częściej na to schorzenie zapadają dzieci, niż dorośli. Sprawdź, jak długo należy zostać w domu.

Choroby zakaźne

Półpasiec – jak długo pozostać w domu?

Półpasiec – jak długo pozostać w domu, by nie narażać innych na zakażenie? Półpasiec jest chorobą wirusową. Wywołuje go uśpiony w organizmie wirus ospy wietrznej. Dowiedz się, kiedy chory zaraża najbardziej i ile czasu powinien zostać w izolacji.