Syndromy

Syndrom Boga: czym jest i jak jest leczony?

Historia psychiatrii zna wiele osobliwych schorzeń, na które nadal nie wynaleziono lekarstwa. Jednym z nich jest syndrom Boga – zaburzenie, które może być śmiertelnie niebezpieczne zarówno dla chorego, jak i dla jego otoczenia. Co jest źródłem tej choroby?

Objawy

Krew z ucha – co oznacza taki objaw?

Krew z ucha przeważnie niepokoi – i słusznie, bo taki objaw jest najczęściej powiązany z chorobami narządu słuchu. Dowiedz się, dlaczego w takich sytuacjach powinieneś jak najszybciej udać się do laryngologa.

Syndromy

Syndrom odrzucenia – jak lęk utrudnia bycie szczęśliwym

Chorobliwy strach przed samotnością, czyli nullofobia lub syndrom odrzucenia, negatywnie wpływa na całe życie chorego. Najczęściej, dotknięty nią człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma poważny problem. Przeczytaj i dowiedz się, jak rozpoznać tę chorobę i jak sobie z nią radzić.

Ból

Ból języka – jak sobie z nim radzić?

Ból języka to przypadłość dość nieoczekiwana. Co można zrobić, gdy boli język? Jakie mogą być przyczyny bolącego języka? Czy warto udać się z nim do lekarza? Wszystkie te informacje znajdziesz w naszym artykule. Sprawdź!

Ból

Bóle somatyczne – czym są i co je powoduje?

Jak odróżnić bóle somatyczne na tle nerwowym od innych dolegliwości? Jakie są przyczyny zaburzeń somatycznych? W jaki sposób je leczyć? Kiedy udać się do lekarza? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego o bólach somatycznych!

Ból

Ból jąder – dotkliwy i uciążliwy męski problem

Ból jąder bywa wręcz nie do zniesienia. Czasem towarzyszy mu opuchnięcie, a nawet promieniowanie na okolice brzuszne. Tych objawów nigdy nie należy lekceważyć. W skrajnych wypadkach, może nawet prowadzić do amputacji jąder. Bolące jądra powinien obejrzeć lekarz.

Ból

Ból głowy na czubku – poznaj przyczyny!

Ból głowy na czubku może mieć różne źródła – od stresu i nagromadzonego napięcia w ciele po stany chorobowe. Co zrobić przy takim bólu głowy? Czubek, który doskwiera, uniemożliwia pracę, sen i odpoczynek. Poznaj przyczyny i rozwiązanie problemu!

Niedobory

Uważaj na te objawy – to może być niedobór elektrolitów!

Twój organizm potrzebuje elektrolitów w minimalnych ilościach. Oznacza to, że możesz łatwo dostarczyć sobie ich potrzebną ilość, ale również – że już niewielkie odchylenia od normy są zagrożeniem dla zdrowia. Dowiedz się, jakie są objawy związane z brakiem elektrolitów.