Sztywność karku – przyczyny i leczenie
Ze sztywnością karku spotkał się prawdopodobnie każdy w pewnym momencie swojego życia. […]
Ze sztywnością karku spotkał się prawdopodobnie każdy w pewnym momencie swojego życia. […]
Czy wiesz, że odruch kolanowy (lub jego brak) może powiedzieć ci dużo […]
Gęsia stopka w dużym stopniu odpowiada za mobilność twoich kończyn dolnych. Czy wiesz gdzie się znajduje i jak o nią dbać? Zapalenie gęsiej stopki ma bardzo nieprzyjemne objawy, które utrudniają chodzenie. Jak im zapobiegać i skutecznie je leczyć?
Zespół cieśni nadgarstka to stosunkowo częsta przypadłość, która wiąże się ze zbyt dużym obciążeniem dłoni. Jej objawy są nieprzyjemne, a wręcz bolesne. Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka i zapobiegać jego powstawaniu w przyszłości?
Łąkotka kolana to delikatna struktura, która zapewnia odpowiednią sprawnosć stawu. Jej uszkodzenie ma więc poważne konsekwencje dla zdrowia całego ciała. Jak zapobiegać urazom łąkotki i leczyć już powstałe uszkodzenia?
Kaletki maziowe znajdują się głównie w okolicach stawów i odpowiadają za prawidłową mobilność kończyn. Zapalenie kaletki to nieprzyjemna, bolesna dolegliwość, która utrudnia lub uniemożliwia ruch. Jak sobie z nią radzić?
Łokieć tenisisty to potoczna nazwa popularnego schorzenia, które polega na przeciążeniu ścięgien ręki. Zwykle pojawia się na skutek nieprawidłowo wykonywanych czynności i przechodzi po kilku miesiącach. Istnieją jednak metody przyspieszające proces leczenia.
Artroza, czyli choroba zwyrodnieniowa stawów, może wynikać z biologicznych i genetycznych uwarunkowań. Prowadzi do zniszczenia chrząstki stawowej i unieruchomienia stawów. Sportowcy, osoby otyłe i te, które wykonują pracę fizyczną są najbardziej narażone na wystąpienie artrozy. Inwazyjną metodą jej leczenia jest wszczepienie endoprotezy w miejsce zniszczonego stawu, głównie kolanowego i biodrowego.
Ból i zniekształcenia stawów prowadzące do postępujących problemów z poruszaniem się utrudniają codzienne życie i powodują ogromny dyskomfort. Zwyrodnienie stawów to jedna z najczęstszych chorób dotykających układ ruchu. Sprawdź, w jaki sposób się ona ujawnia i czy jej rozwój da się zahamować.