Ból

Ból języka – jak sobie z nim radzić?

Ból języka to przypadłość dość nieoczekiwana. Co można zrobić, gdy boli język? Jakie mogą być przyczyny bolącego języka? Czy warto udać się z nim do lekarza? Wszystkie te informacje znajdziesz w naszym artykule. Sprawdź!

Ból

Bóle somatyczne – czym są i co je powoduje?

Jak odróżnić bóle somatyczne na tle nerwowym od innych dolegliwości? Jakie są przyczyny zaburzeń somatycznych? W jaki sposób je leczyć? Kiedy udać się do lekarza? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego o bólach somatycznych!

Ból

Ból jąder – dotkliwy i uciążliwy męski problem

Ból jąder bywa wręcz nie do zniesienia. Czasem towarzyszy mu opuchnięcie, a nawet promieniowanie na okolice brzuszne. Tych objawów nigdy nie należy lekceważyć. W skrajnych wypadkach, może nawet prowadzić do amputacji jąder. Bolące jądra powinien obejrzeć lekarz.

Ból

Ból głowy na czubku – poznaj przyczyny!

Ból głowy na czubku może mieć różne źródła – od stresu i nagromadzonego napięcia w ciele po stany chorobowe. Co zrobić przy takim bólu głowy? Czubek, który doskwiera, uniemożliwia pracę, sen i odpoczynek. Poznaj przyczyny i rozwiązanie problemu!

Ból

Ból kości piszczelowej – co robić, gdy boli?

Ból kości piszczelowej może pojawiać się u osób w każdym wieku. Towarzyszy zarówno osobom aktywnym, jak i osobom stroniącym od sportów. Co go powoduje? Jak go uniknąć? Przeczytaj i dowiedz się, jak zwalczyć ból kości piszczelowej!

Ból

Ból kości udowej przy biodrze – co robić, gdy boli?

Ból kości udowej przy biodrze może być spowodowany wieloma czynnikami. Jak z nim walczyć? Kiedy udać się do lekarza? Co zrobić, gdy ból kości udowej w nocy jest najsilniejszy? Czy ból kości udowej w ciąży to częste zjawisko? Poznaj odpowiedzi na te pytania!

Ból

Bóle fantomowe – mechanizm działania

Bóle fantomowe to zjawisko zaskakujące i często zadziwiające pacjentów. Co jest ich przyczyną? W jaki sposób są odczuwane? Kiedy możesz się ich spodziewać? Sprawdź i przekonaj się, czy grozi ci ból fantomowy.

Ból

Jak pozbyć się bólu brzucha? Sprawdzone sposoby

Jak pozbyć się bólu brzucha? Ból brzucha jest uciążliwą dolegliwością, która może utrudniać normalne funkcjonowanie. Jak pozbyć się bólu brzucha podczas miesiączki, a jak po spożyciu alkoholu? Kiedy udać się do lekarza? Poznaj odpowiedzi na te pytania!

Ból

Bóle psychosomatyczne – kogo mogą dotyczyć?

Poranne wstawanie, śniadanie jedzone w pośpiechu i droga do pracy pokonana w biegu i zatłoczonej ulicy – już każdy z tych elementów jest stresogenny i negatywnie wpływa na twoje samopoczucie. Bóle psychosomatyczne mogą pojawić się także w wyniku trudnych relacji w pracy i nadmiaru obowiązków.

Ból

Najlepsze sposoby na ból stawów kolanowych

Męczysz się z powodu bólu stawów kolanowych? Zastanawiasz się co na bolące stawy kolanowe będzie najlepsze? Znamy skuteczny lek na takie dolegliwości! Koniecznie sprawdź nasze rady i pozbądź się bólu kolan!

Ból

Co na ból ucha u dziecka? Sprawdzone sposoby

Rodzice małych dzieci często zmagają się z tą infekcją i mają już swoje sprawdzone sposoby na to, co pomaga na ból ucha u dziecka. Naturalne i domowe metody, środki przeciwbólowe czy ostatecznie antybiotyk? Co jest skuteczne przy tej infekcji, ale jednocześnie bezpieczne dla zdrowia malucha?