Zatrucie alkoholowe – odtruwanie organizmu. Poznaj skuteczne sposoby leczenia ostrego zatrucia alkoholem etylowym!
Zatrucie alkoholowe jest jednym z częściej występujących rodzajów zatruć. Dochodzi do niego […]
Zatrucie alkoholowe jest jednym z częściej występujących rodzajów zatruć. Dochodzi do niego […]
Drgawki gorączkowe najczęściej pojawiają się we wczesnym wieku i są łagodną postacią […]
Atak paniki jest niezwykle nieprzyjemny. Może ci się wydawać, że trwa w […]
Zatkany nos to nieprzyjemna dolegliwość, z którą każdy z nas zetknął się nie raz. Masz już dość chusteczek, podrażnionego nosa i kłopotów z oddychaniem? Dowiedz się, co powoduje katar i jak się go pozbyć – szybko i skutecznie.
Zdrowy człowiek może zauważyć u siebie różną pracę serca. Jego rytm i prędkość zależny jest od wielu czynników – od stanu emocjonalnego po aktywność fizyczną. Regularna ilość uderzeń serca w ciągu jednej minuty wynosi 60-100. Jeżeli mięsień wykonuje więcej niż 100 skurczów na minutę, nazywa się to tachykardią. Istnieje kilka różnych rodzajów tej dolegliwości. Tachykardia zatokowa jest najczęstszym i jednocześnie najmniej groźnym z nich. Dowiedz się więcej o tym schorzeniu – co to jest i jak je rozpoznać?
Krew w kale jest bardzo niepokojącym zjawiskiem. Do pojawienia się krwi w stolcu może przyczynić się wiele groźnych chorób. Jeśli ją zauważysz, koniecznie udaj się do lekarza. Wiedząc, co oznacza kał z krwią, będziesz mógł odpowiednio zareagować.
Często odczuwasz uciążliwe dzwonienie w uszach? Problem ten dotyka wielu osób na całym świecie. Jego przyczyny bywają błahe lub związane z poważnymi chorobami. Dowiedz się, jak rozpoznać powód szumów usznych i jak sobie z nim radzić.
Choroba niedokrwienna serca może powodować zawał serca, który jest zagrożeniem dla życia. Do alarmujących dolegliwości zalicza się przede wszystkim ból w klatce piersiowej, duszności, kołatanie serca i ogólne osłabienie. To niektóre z sygnałów, które powinny wzbudzić twoją czujność.
Dreszcze to objawy, które często występują na przykład przy przeziębieniu i gorączce. Mogą być także wywołane zmianą temperatury na znacznie niższą. W tym przypadku jest to mechanizm obronny organizmu. W ten sposób próbuje on dostarczyć do twojego organizmu ciepło. Z pewnością nie powinno się ich lekceważyć, bo są one sygnałem ze strony organizmu, że coś jest nie tak. W dalszej części artykułu dowiesz się, jakie jeszcze mogą być przyczyny dreszczy.