Temperatura 35 stopni u dorosłego. Czy jest prawidłowa? Co musisz wiedzieć o niskiej temperaturze.
Temperatura 35 stopni u dorosłego uznawana jest za lekko obniżoną temperaturę. Czy […]
Temperatura 35 stopni u dorosłego uznawana jest za lekko obniżoną temperaturę. Czy […]
Często zdarza ci się budzić z powodu drgawek podczas snu? Bardzo możliwe, […]
Zatrucie alkoholowe jest jednym z częściej występujących rodzajów zatruć. Dochodzi do niego […]
Drgawki gorączkowe najczęściej pojawiają się we wczesnym wieku i są łagodną postacią […]
Atak paniki jest niezwykle nieprzyjemny. Może ci się wydawać, że trwa w […]
Zatkany nos to nieprzyjemna dolegliwość, z którą każdy z nas zetknął się nie raz. Masz już dość chusteczek, podrażnionego nosa i kłopotów z oddychaniem? Dowiedz się, co powoduje katar i jak się go pozbyć – szybko i skutecznie.
Zdrowy człowiek może zauważyć u siebie różną pracę serca. Jego rytm i prędkość zależny jest od wielu czynników – od stanu emocjonalnego po aktywność fizyczną. Regularna ilość uderzeń serca w ciągu jednej minuty wynosi 60-100. Jeżeli mięsień wykonuje więcej niż 100 skurczów na minutę, nazywa się to tachykardią. Istnieje kilka różnych rodzajów tej dolegliwości. Tachykardia zatokowa jest najczęstszym i jednocześnie najmniej groźnym z nich. Dowiedz się więcej o tym schorzeniu – co to jest i jak je rozpoznać?
Krew w kale jest bardzo niepokojącym zjawiskiem. Do pojawienia się krwi w stolcu może przyczynić się wiele groźnych chorób. Jeśli ją zauważysz, koniecznie udaj się do lekarza. Wiedząc, co oznacza kał z krwią, będziesz mógł odpowiednio zareagować.
Często odczuwasz uciążliwe dzwonienie w uszach? Problem ten dotyka wielu osób na całym świecie. Jego przyczyny bywają błahe lub związane z poważnymi chorobami. Dowiedz się, jak rozpoznać powód szumów usznych i jak sobie z nim radzić.
Choroba niedokrwienna serca może powodować zawał serca, który jest zagrożeniem dla życia. Do alarmujących dolegliwości zalicza się przede wszystkim ból w klatce piersiowej, duszności, kołatanie serca i ogólne osłabienie. To niektóre z sygnałów, które powinny wzbudzić twoją czujność.
Dreszcze to objawy, które często występują na przykład przy przeziębieniu i gorączce. Mogą być także wywołane zmianą temperatury na znacznie niższą. W tym przypadku jest to mechanizm obronny organizmu. W ten sposób próbuje on dostarczyć do twojego organizmu ciepło. Z pewnością nie powinno się ich lekceważyć, bo są one sygnałem ze strony organizmu, że coś jest nie tak. W dalszej części artykułu dowiesz się, jakie jeszcze mogą być przyczyny dreszczy.
Nic ci się nie chce? Pragniesz tylko leżeć w łóżku i spać? Nie masz siły do wykonywania prozaicznych czynności w życiu codziennym? Być może cierpisz na osłabienie, którego podstawą może być zwykłe niewyspanie czy stres.Niesttey powodem tego stanu mogą być również poważne choroby – serca, układu krwionośnego, nerwowego albo infekcje – sezonowe i przewlekłe.
Biały nalot na języku może być oznaką choroby, ale nie musi. Czasem związany jest z dietą, odwodnieniem organizmu czy złymi nawykami w zakresie higieny jamy ustnej. Może wiązać się z zakażeniem grzybiczym jamy ustnej, cukrzycą, a nawet poważnymi zachorowaniami. Warto poznać przyczyny problemu, by jak najszybciej się z nim uporać.
Zawroty głowy przy wstawaniu to dość częsta dolegliwość. Nie zawsze jest to jednak powód do obaw. Wiele osób odczuwa problem z zawrotami głowy przy szybkiej zmianie ułożenia ciała. Problem ten nasila się niestety wraz z wiekiem. Ponad połowa starszych ludzi odczuwa pewien dyskomfort podczas wstawania. Zdarza się, że zawroty głowy przy pochylaniu lub wstawaniu wskazują na poważną chorobę. Kiedy należy zacząć się martwić tym zjawiskiem?
Pocenie się to całkowicie naturalny proces fizjologiczny. Najczęstszy powód pocenia się to termoregulacja. W ten sposób organizm sam zapewnia sobie odpowiednią temperaturę. Intensywne wydzielanie potu wiąże się z wysiłkiem fizycznym, ale również emocjonalnym. Zimne poty nie należą do naturalnej reakcji. Jest to patologiczny stan, któremu często towarzyszy gorączka.
Flegma w gardle jest częstym problemem w okresie wiosennym i jesiennym. Ludzie wówczas są bardziej podatni na przeziębienia, grypy, wirusy i bakterie. Jeśli sam się z tym zmagasz, zapewne wiesz, jaki może być to uciążliwe. Utrudnione funkcjonowanie w dzień, problemy z wysypianiem się, uciążliwy kaszel…