Objawy

Skuteczne sposoby na katar i zatkany nos

Zatkany nos to nieprzyjemna dolegliwość, z którą każdy z nas zetknął się nie raz. Masz już dość chusteczek, podrażnionego nosa i kłopotów z oddychaniem? Dowiedz się, co powoduje katar i jak się go pozbyć – szybko i skutecznie.

Objawy

Tachykardia zatokowa – czy częstoskurcz serca jest groźny dla zdrowia?

Zdrowy człowiek może zauważyć u siebie różną pracę serca. Jego rytm i prędkość zależny jest od wielu czynników – od stanu emocjonalnego po aktywność fizyczną. Regularna ilość uderzeń serca w ciągu jednej minuty wynosi 60-100. Jeżeli mięsień wykonuje więcej niż 100 skurczów na minutę, nazywa się to tachykardią. Istnieje kilka różnych rodzajów tej dolegliwości. Tachykardia zatokowa jest najczęstszym i jednocześnie najmniej groźnym z nich. Dowiedz się więcej o tym schorzeniu – co to jest i jak je rozpoznać?

Objawy

Objawy zawału, czyli jak rozpoznać atak serca?

Choroba niedokrwienna serca może powodować zawał serca, który jest zagrożeniem dla życia. Do alarmujących dolegliwości zalicza się przede wszystkim ból w klatce piersiowej, duszności, kołatanie serca i ogólne osłabienie. To niektóre z sygnałów, które powinny wzbudzić twoją czujność.

Objawy

Jakie są przyczyny nagłych dreszczy i uczucia zimna?

Dreszcze to objawy, które często występują na przykład przy przeziębieniu i gorączce. Mogą być także wywołane zmianą temperatury na znacznie niższą. W tym przypadku jest to mechanizm obronny organizmu. W ten sposób próbuje on dostarczyć do twojego organizmu ciepło. Z pewnością nie powinno się ich lekceważyć, bo są one sygnałem ze strony organizmu, że coś jest nie tak. W dalszej części artykułu dowiesz się, jakie jeszcze mogą być przyczyny dreszczy.