Choroby oczu

Zaćma – jakie są przyczyny i dostępne metody leczenia katarakty ocznej?

Zaćma oka to po prostu zmętnienie soczewki oka. Określana jest także jako katarakta. Te dotkliwe schorzenie może prowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku, dlatego z pewnością nie można go lekceważyć. Wyróżnia się kilka rodzajów zaćmy, jednak najbardziej popularna jest ta, która dotyczy seniorów i nazywana jest zaćmą starczą. Zwykle pojawia się u osób, które przekroczyły 50. rok życia. Jednak nie jest to regułą, bo zaćma może być także wrodzona.

Choroby oczu

Jaskra – niebezpieczna i podstępna choroba oczu!

Dlaczego mówi się, że jaskra to podstępna choroba? W większości przypadków rozwija się stopniowo, nie dając żadnych objawów, które mogłyby wzbudzić niepokój u pacjenta. Właśnie dlatego, bardzo ważne jest poznanie przyczyn, objawów, a także metod leczenia jaskry. Wszystkiego dowiesz się w dalszej części artykułu.

Choroby oczu

Z czego może wynikać podwójne widzenie?

Podwójne widzenie jest naprawdę problematyczne w codziennym życiu. Przy patrzeniu na wprost na przedmiot, z bliska lub z daleka można zobaczyć go podwójnie – w pionie lub poziomie. Czasem wynika to ze schorzeń w obrębie narządu wzroku, ale nie tylko one mogą powodować taką dolegliwość.