Badania

Jak prawidłowo interpretować wyniki morfologii?

Istnieje wiele chorób i dolegliwości, które we wczesnym stadium nie dają objawów i nie da się wykryć na pierwszy rzut oka. Właśnie dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie podstawowych badań, takich jak morfologia krwi. Wyniki tego badania mogą jednoznacznie wskazać na nieprawidłowości w organizmie i tym samym uchronić cię przed wieloma chorobami, a także zwiększyć szanse na całkowite wyleczenie.

Badania

Jak prawidłowo zmierzyć ciśnienie krwi?

Jednym z podstawowych badań jest właśnie pomiar ciśnienia krwi. W ten sposób bardzo szybko można uzyskać odpowiedź na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta. To właściwie podstawowy parametr, który wskazuje na to, czy w naszym organizmie dzieje się coś złego. Co więcej, badanie to jest bardzo proste i można wykonać je samodzielnie w zaciszu własnego domu, wystarczy zaopatrzyć się w prosty sprzęt.

Badania

Badania na cukrzycę – jakie wykonać, by rozpoznać tę podstępną chorobę?

Cukrzyca to bardzo niebezpieczna choroba metaboliczna, niestety dość powszechna w obecnych czasach. Dotknięte przez nią osoby muszą nie tylko stale kontrolować poziom cukru we krwi, ale też szczególnie dbać o swój organizm. Lekceważona hiperglikemia może mieć bardzo poważne konsekwencje i nieprzyjemne powikłania. Dowiedz się, jakie badania na cukrzycę warto wykonać, aby wykryć ją wystarczająco wcześnie.

Badania

Próba Romberga – na czym polega to badanie neurologiczne? Co oznacza dodatni wynik próby Romberga, a co ujemny?

Jest to jeden z najbardziej powszechnych testów klinicznych do badania równowagi ciała. Próba Romberga może być wykonywana praktycznie w każdym miejscu. Niepotrzebna jest do tego żadna specjalistyczna aparatura pomiarowa. Jest to badanie proste i podstawowe. Często stanowi ono także podstawę do dalszej diagnozy. Dowiedz się, czym właściwie jest ten test i jakich informacji dostarcza.

Badania

Badanie AMH – cena, przebieg i normy. Jak się przygotować?

Zajście w ciążę nie zawsze jest łatwe. Jeśli starasz się o to bezskutecznie, lekarz może skierować cię na badanie AMH. Jest ono nie tylko elementem diagnostyki, ale także jednym z pierwszych profilaktycznych kroków przed planowanym zajściem w ciążę. Dowiedz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć przed wykonaniem badania AMH.