Ratownictwo Medyczne

Ile zarabia ratownik medyczny w Stanach zjednoczonych

Ile zarabia ratownik medyczny w Stanach zjednoczonych

Ile zarabia ratownik medyczny w Ameryce? Średnia roczna pensja ratowników medycznych wynosi 38 830 USD, czyli nieco mniej niż średnia krajowa dla wszystkich zawodów. Duży wpływ na zarobki ratowników medycznych będą miały przeciętne koszty utrzymania w danym stanie. Na przykład sanitariusz na wschodnim wybrzeżu może zarobić więcej pieniędzy niż sanitariusz na zachodzie. Ponadto stanowe koszty utrzymania są wyższe niż średnia krajowa, co oznacza, że ​​sanitariusz pracujący w Zachodniej Wirginii może oczekiwać, że zarobi ponad 10 000 USD mniej niż średnia krajowa.

W zależności od miejsca zamieszkania pensje sanitariuszy mogą się znacznie różnić w poszczególnych stanach. Najniżej opłacanym stanem jest Wirginia Zachodnia, gdzie pensje sanitariuszy są o prawie 9000 USD niższe niż mediana krajowa. Jednak wynagrodzenia ratowników medycznych w tym stanie są nadal stosunkowo niskie w porównaniu ze średnią krajową dla wszystkich zawodów. Inne stany, które dobrze płacą ratownikom medycznym, to Waszyngton, Nowy Jork i Luizjana. Chociaż te dwa stany nie są znane z wysokich wynagrodzeń, średnia roczna pensja w stanie wynosi 38 830 USD, co jest najwyższą kwotą wśród sanitariuszy w Waszyngtonie.

Mediana pensji ratownika medycznego w USA wynosi 43 959 USD. Jednak mediana wynagrodzenia ratownika medycznego w jednym stanie jest wyższa niż w innym stanie. W rzeczywistości mediana pensji ratownika medycznego w tych stanach wyniosła 56 610 USD w 2014 r. i 49 490 USD w 2019 r. Pomimo wysokich kosztów życia wielu ratowników medycznych zgłasza dobrą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym i dobre perspektywy awansu.

Na dzień 25 listopada 2020 r. mediana pensji ratownika medycznego w USA wynosiła 43 959 USD i przewiduje się, że do 2021 r. wzrośnie do 56 610 USD. Średnia roczna pensja ratowników medycznych w tych stanach waha się od 23 194 USD do 52 739 USD, w zależności od dodatkowych umiejętności i doświadczenia. Jednak pensje w tych stanach mają tendencję do nieznacznych wahań z roku na rok.

Zobacz także:  Triage, czyli segregacja poszkodowanych. Jak wygląda procedura? Jakie są zasady segregacji medycznej?

Średnia pensja ratownika medycznego jest bardzo zróżnicowana w zależności od stanu. Wśród 10 najlepszych stanów Hawaje i Luizjana mają najwyższe średnie pensje. Missisipi i Luizjana są sąsiednimi stanami i nie mają wysokich płac. Jednak stany te zapewniają dobrą satysfakcję z pracy i dobrą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Możliwe jest również zarabianie więcej w stanie lepiej płatnym.

Średnia roczna pensja ratownika medycznego w Stanach Zjednoczonych wynosi około 34 975 USD rocznie. Chociaż zarobki mogą się różnić w zależności od wykształcenia i doświadczenia, średnia pensja ratowników medycznych wynosi na ogół od 23 194 USD do 52,739 USD rocznie. Niektórzy płacą więcej niż inni i mogą zarobić więcej niż mediana. Różnica nie jest jednak znacząca, a korzyści z pracy na tym polu jest wiele.


Zobacz też:

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.