Baza leków

Bisocard – zastosowanie, dawkowanie, działanie niepożądane. Kto może zażywać lek Bisocard?

Lek Bisocard to skuteczny środek stosowany w leczeniu kardiologicznym. Umożliwia poprawę jakości życia. Dostępny jest jedynie na receptę i może być stosowany od 18. roku życia. Nie zaleca się jego zażywania w okresie ciąży i karmienia piersią. 

Bisocard – co to jest?

Bisocard to dostępny jedynie na receptę lek stosowany w leczeniu chorób kardiologicznych. Występuje pod postacią tabletek powlekanych o dawce 2,5 mg, 5 mg oraz 10 mg. 

Charakteryzuje się działaniem z zakresu zwalniania czynności serca, zmniejszania skurczu, a w efekcie obniżania zapotrzebowania serca na tlen. 

Lek Bisocard zmniejsza umieralność oraz liczbę zgonów i incydentów kończących się hospitalizacją, a spowodowanych niewydolnością serca. 

Bisocard – zastosowanie

Lek Bisocard najczęściej stosowany jest u pacjentów cierpiących na stabilną, lecz przewlekłą niewydolność serca na poziomie zarówno umiarkowanym, jak i ciężkim, również w połączeniu z zaburzeniami w obrębie pracy lewej komory serca.

Terapia skojarzeniowa zawierająca lek Bisocard oraz inhibitory ACE, a także leki moczopędne wykazują dużą skuteczność. 

Tabletki Bisocard stosuje się również w przypadku leczenia dławicy piersiowej oraz nadciśnienia tętniczego. 

Bisocard – dawkowanie i droga podania

Lek Bisocard może być przyjmowany wyłącznie przez osoby dorosłe. Dawkowanie musi być ustalone indywidualnie przez lekarza mającego wgląd w historię choroby oraz aktualne badania. 

Na dawkę leku wpływ ma także ogólna kondycja pacjenta, rodzaj schorzenia i jego nasilenie. 

Tabletki Bisocard należy przyjmować w całości, popijając dużą ilością wody. Nie wolno ich łamać ani rozgryzać. Lek powinien być przyjmowany rano, przed posiłkiem lub w trakcie pierwszego posiłku. 

Odstawianie leku również musi przebiegać pod ścisłą kontrolą lekarza. Nie wolno robić tego samodzielnie lub gwałtownie. 

Bisocard – przeciwwskazania do stosowania

Kluczowym przeciwskazaniem do stosowanie leku Bisocard jest nadwrażliwość na substancję czynną oraz substancje pomocnicze. Dodatkowo niezalecane jest zażywanie leku przez pacjentów cierpiących na:

  • ostrą niewydolność serca;
  • nadciśnienie;
  • niewyrównaną niewydolność serca;
  • wstrząs kardiogenny;
  • bradykardię;
  • niedociśnienie tętnicze;
  • nieleczony guz chromochłonny;
  • ciężką astmę oskrzelową.

Należy także pamiętać, że tabletki Bisocard zawierają laktozę. Osoby z nietolerancją powinny skonsultować zażywanie leku z lekarzem prowadzącym. Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny zażywać preparatu. 

Bisocard – możliwe działania niepożądane

Zażywając lek Bisocard, należy mieć na uwadze możliwe działania niepożądane. Stosunkowo powszechne skutki uboczne obejmują zwolnioną czynność serca oraz zawroty głowy. U wielu pacjentów pojawiają się także bóle głowy, nudności, zaparcia lub biegunka, a także uczucie zmęczenia. Bardzo rzadko miejsce mają omdlenia oraz omamy. 

W razie wystąpienia działań niepożądanych wzbudzających niepokój lub zagrażających życiu pacjenta, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. 


Zobacz też:
Archiwum: wrzesień 2022

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *