Baza leków

Nurofen – jakie ma zastosowanie? Kto nie może go stosować? Sprawdź!

Nurofen to lek dostępny w formie tabletek w każdej aptece bez recepty. Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Stosowany jest bardzo często w przebiegu przeziębienia i grypy. Zdecydowanie warto zapoznać się także z przeciwwskazaniami do jego przyjmowania!

Nurofen – co to jest?

Szukasz skutecznego leku na dolegliwości bólowe i gorączkę? Nurofen to bardzo popularny lek stosowany w takich przypadkach. Co więcej, jest on dostępny bez recepty i sprzedawany jest w formie tabletek. Substancją czynną leku Nurofen jest ibuprofen. To substancja zaliczana do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. 

Nurofen – zastosowanie

Zastanawiasz się, jakie jest zastosowanie leku Nurofen? Otóż wykazuje on działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Stosowany jest zazwyczaj w przebiegu przeziębienia, grypy i innych chorób. Może przynieść ulgę również przy różnych dolegliwościach bólowych o lekkim lub umiarkowanym nasileniu takich jak: 

Nurofen – dawkowanie i droga podania

Nurofen dostępny jest w postaci tabletek stosowanych doustnie. Dokładne dawkowanie jest opisane na ulotce preparatu i zależy od wieku chorego. Osoby powyżej 12. roku życia mogą stosować 2 tabletki, czyli 400 mg. Następnie 1 lub 2 tabletki w odstępie 4 do 6 godzin, jeśli będzie taka potrzeba. Maksymalna dawka w ciągu doby nie powinna przekraczać 6 tabletek. Lek powinien być stosowany wyłącznie doraźnie, gdy występują dolegliwości bólowe lub gorączka. Jeśli dolegliwości nie ustępują po zastosowaniu leku, koniecznie powinieneś skonsultować się z lekarzem. 

Nurofen – przeciwwskazania do stosowania

Chcesz wiedzieć, jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Nurofen? Przede wszystkim jest to nadwrażliwość na substancję czynną leku, czyli ibuprofen, a także inne substancje pomocnicze. To jednak nie wszystko. Przeciwwskazaniem będzie również:

  • niewydolność serca, nerek i wątroby, 
  • skaza krwotoczna, 
  • choroba wrzodowa żołądka. 
Zobacz także:  Czym jest Nimesil? Jak działa ten lek przeciwbólowy? Kiedy i jak go stosować?

W przypadku ciąży i karmienia piersią należy skonsultować się wcześniej ze swoim lekarzem prowadzącym. 

Nurofen – możliwe działania niepożądane

Nurofen, podobnie jak inne leki, może wywoływać pewne niepożądane dolegliwości, jednak nie występują one często. Stosowanie leku może powodować między innymi: 

Nurofen to popularny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy stosowany w przebiegu przeziębienia i grypy. Przed użyciem dokładnie zapoznaj się z ulotką i zaleceniami dotyczącymi dawkowania preparatu.


Zobacz też:
Archiwum: październik 2022

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *