Baza leków

Mydocalm – co to za lek i w jakich przypadkach się go stosuje? Sprawdź!

Mydocalm to lek dostępny wyłącznie na receptę w związku z zaleceniami lekarza. Stosowany jest, aby zmniejszyć napięcie mięśni szkieletowych. Preparat oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy. Poznaj przeciwwskazania, a także możliwe działania niepożądane. 

Mydocalm – co to jest?

Mydocalm to lek, którego zadaniem jest zmniejszenie wzmożonego napięcia mięśni szkieletowych poprzez oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy. Substancją czynną leku jest tolperyzon. Można powiedzieć, że działa on podobnie do lidokainy, hamując przewodzenie impulsów nerwowych. 

Mydocalm – zastosowanie

Mydocalm zazwyczaj zalecany jest w leczeniu bólu mięśniowego, a także w przypadku chorób neurologicznych i stanów pooperacyjnych. Bardzo często lek ten okazuje się niezbędny w przebiegu leczenia pacjentów po udarze mózgu. 

Mydocalm – dawkowanie i droga podania

Omawiany preparat dostępny jest wyłącznie na receptę pod postacią tabletek doustnych. Jeśli chodzi o dawkę, możliwe jest zastosowanie preparatu w dawce od 50 do 150 mg. Zaleca się przyjmowanie leku po posiłkach. Po wnikliwym wywiadzie i przeprowadzeniu odpowiednich badań, lekarz może przepisać pacjentowi omawiany środek. Należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza i ustalonej przez niego dawki. Przyjmowanie preparatu na własną rękę może wywołać niepożądane efekty. Jedynie doświadczony lekarz po wnikliwej analizie konkretnego przypadku może dobrać odpowiednią dawkę leku. 

Mydocalm – przeciwwskazania do stosowania

W przypadku większości leków można wymienić pewne przeciwwskazania do stosowania. Jeśli chodzi o Mydocalm, przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku. Nie zaleca się również stosowania go w okresie ciąży i karmienia piersią. 

Mydocalm – możliwe działania niepożądane

Mydocalm jest lekiem, który może wywoływać pewne skutki uboczne. Należą do nich między innymi: 

  • bóle brzucha
  • wymioty, 
  • zmęczenie, 
  • zaburzenia rytmu serca, 
  • bezsenność, 
  • bóle i zawroty głowy, 
  • suchość w ustach, 
  • osłabienie mięśniowe, 
  • obniżenie ciśnienia.
Zobacz także:  Jak działa Clatra? Kiedy warto ją stosować? Czy Clatrę mogą zażywać dzieci? Clatra a prowadzenie pojazdów mechanicznych

 To niektóre z możliwych działań niepożądanych, jednak pamiętaj, że nie występują one u każdego. 

Mydocalm to lek stosowany w leczeniu nadmiernego napięcia mięśni szkieletowych. Dostępny jest wyłącznie na receptę po konsultacji z lekarzem.


Zobacz też:
Archiwum: wrzesień 2022

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *