Baza leków

Biseptol – antybiotyk na zakażenia bakteryjne

Biseptol to antybiotyk dostępny wyłącznie na receptę. Kupisz go w postaci tabletek, a także zawiesiny doustnej. Jest pomocny w leczeniu różnych infekcji bakteryjnych. Według jakich zaleceń należy go przyjmować? Przedstawiamy najważniejsze informacje o dawkowaniu leku, przeciwwskazaniach i ewentualnych działaniach niepożądanych.

Biseptol – co to jest?

Biseptol to antybiotyk, który możesz otrzymać wyłącznie na zlecenie lekarza. Lek stosowany jest zazwyczaj w leczeniu różnego typu infekcji bakteryjnych. Substancją czynną leku jest sulfametoksazol. 

Biseptol – zastosowanie

Chcesz wiedzieć, w jakich przypadkach lekarz może przepisać ci omawiany antybiotyk? Otóż lek ten stosuje się w przypadku zakażenia układu moczowego, przewodu pokarmowego, a także dróg oddechowych. 

Biseptol – dawkowanie i droga podania

Zastanawiasz się, jak stosować lek Biseptol? Przede wszystkim musisz pamiętać, że jest to antybiotyk dostępny wyłącznie na receptę i powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy przyjmować preparatu na własną rękę. Dawkowanie zależy od wybranej dawki leku. Jeśli otrzymasz Biseptol 120, możesz przyjąć 8 tabletek w ciągu doby, w przypadku leku Biseptol 960 zalecana jest 1 tabletka na dobę (to maksymalna dawka w ciągu doby). 

Biseptol – przeciwwskazania do stosowania

W przypadku antybiotyku Biseptol bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania leku jest nadwrażliwość na składniki zawarte w preparacie. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. 

Biseptol – możliwe działania niepożądane

Biseptol, podobnie jak inne leki, może wywoływać pewne działania niepożądane, jednak nie zdarzają się one często. Zalicza się do nich między innymi: 

  • nudności i wymioty; 
  • biegunkę; 
  • wysypkę. 

W przypadku pojawienia się wymienionych dolegliwości warto od razu skonsultować się z lekarzem. Biseptol to lek, który znalazł zastosowanie w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. 

Zobacz także:  Sumamed – co to jest i do czego służy? Jakie jest zastosowanie antybiotyku Sumamed oraz w jakim celu jest przepisywany?

Zobacz też:
Archiwum: październik 2022

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *