W Niemczech ratownik medyczny jest znany jako personel pogotowia medycznego. Po ukończeniu edukacji ratownik medyczny nie musi recertyfikować. Jednak większość stanów wymaga, aby profesjonalny personel EMS przechodził coroczne szkolenie. W zależności od stanu wymóg może dotyczyć innego rodzaju kwalifikacji, takich jak Notarzt lub Rettungsdienstleiter. Oprócz ratowników medycznych na ziemi dostępne są również role niemedyczne, takie jak stanowiska przemysłowe i BHP.
W Niemczech ratownik może pracować jako lekarz ogólny lub jako specjalista na pogotowiu. Mogą również przejść dodatkowe szkolenie, aby zostać edukatorem medycznym. Na przykład mogą uzyskać tytuł magistra w zakresie zarządzania opieką zdrowotną lub inżynierii ratowniczej. Ten ostatni tytuł zawodowy pozwala im pełnić kierownicze role w branży pomocy doraźnej. Oprócz ratownictwa medycznego ratownicy medyczni mogą również pracować na stanowiskach sprzedaży i marketingu czy w obsłudze technicznej i rozwoju dla producentów sprzętu medycznego.
Niemiecki system EMS ewoluował w celu sformalizowania zawodu pod koniec XIX wieku. Rola ratownika medycznego jest niezbędna w opiece w nagłych wypadkach. Niemiecki zawód EMS ma dobrze rozwinięty organ regulacyjny, który ma standardy dotyczące szkolenia personelu, pojazdów i świadczenia usług. Chociaż w Niemczech istnieje możliwość awansu w zawodzie ratownika medycznego, wynagrodzenie nie jest zbyt wysokie. Wynagrodzenie jest stosunkowo niskie i oparte na doświadczeniu.
W Niemczech ratownicy medyczni są głównymi świadczeniodawcami pomocy w nagłych wypadkach. Mają dwuletnie wykształcenie i trzyletnie studia, a na miejscu mogą otrzymać wsparcie od lekarza medycyny ratunkowej. Wykonują zaawansowane zabiegi podtrzymywania życia do czasu przybycia lekarza pogotowia. Ta rola wymaga bezpośredniego nadzoru medycznego przez wykwalifikowanego lekarza. Istnieją trzy poziomy szkolenia. A sanitariusz może mieć wiele prac z różnymi obowiązkami.
W Niemczech ratownik medyczny może zarobić nawet 45 000 euro rocznie. Wynagrodzenie uzależnione jest od konkretnych kwalifikacji ratownika medycznego. Niektóre stany niemieckie wymagają dyplomu z medycyny ratunkowej. Po odbyciu stażu ratownik medyczny może pracować jako Specjalista Oddziału Ratunkowego. W warunkach szpitalnych będzie wykonywał medycynę ratunkową. W niektórych stanach wynagrodzenie na tym stanowisku jest bardzo zróżnicowane.
W Niemczech ratownicy medyczni udzielają pacjentom pomocy w nagłych wypadkach. Po ukończeniu dwuletniego kształcenia ratownicy medyczni mogą pracować jako Specjaliści Pogotowia Ratunkowego. Mogą również pracować jako kierowcy karetek. Oprócz bycia lekarzem medycyny ratunkowej, ratownik medyczny w Niemczech może również wykonywać inne obowiązki. Mogą obejmować wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i podawanie leków. Niektóre osoby, które nie mają kwalifikacji medycznych, mogą pracować jako dyspozytorzy pogotowia ratunkowego.
Zobacz też:
- Ile zarabia ratownik medyczny we Francji? Czy dobrze się zarabia w tym zawodzie na zachodzie Europy?
- Praca za granicą w ratownictwie. Ile zarabia ratownik medyczny w Szwajcarii? Jak znaleźć pracę w tym kraju?
- Jak wygląda praca ratownika medycznego w wojsku? Sprawdź!
- Praca w ratownictwie medycznym – jak wygląda i ile można zarobić?
- Jak zostać ratownikiem medycznym? Sprawdź, jakie uprawnienia są potrzebne w ratownictwie!
- Jakie wykształcenie ma ratownik medyczny? Poznaj szczegóły pracy w ratownictwie
- Zarobki ratowników medycznych w Polsce są mniejsze niż za granicą. Ile zarabia ratownik medyczny we Włoszech?
- Zastanawiasz się, co robi ratownik wodny? Sprawdź, jak wygląda praca ratownika medycznego na basenie