Ratownictwo Medyczne

Jakie wykształcenie ma ratownik medyczny

Jakie wykształcenie ma ratownik medyczny

Wymagania edukacyjne, aby zostać ratownikiem medycznym, są rozległe. Pierwszym krokiem jest ukończenie programu szkoleniowego sanitariusz-B. Jest to podstawowe szkolenie, które jest dostępne w większości szkół wyższych. Szkolenie trwa około sześciu miesięcy i wymaga od 120 do 150 godzin zajęć w klasie. Po ukończeniu uczniowie muszą zdać państwowy egzamin certyfikacyjny, zanim będą mogli ćwiczyć jako ratownik medyczny. Program studiów jest zazwyczaj bardziej wszechstronny niż program certyfikatów i nie jest konieczne branie udziału w kursie sanitariusz, aby zostać ratownikiem medycznym.

Wymagania edukacyjne, aby zostać ratownikiem medycznym, różnią się w zależności od kraju. W zależności od miejsca zamieszkania, trening może trwać od sześciu do dwunastu miesięcy. Zajęcia obejmują podstawy anatomii, kardiologii, leków i procedur medycznych. Opiera się na edukacji sanitariusz, aby uczyć zaawansowanego zarządzania drogami oddechowymi i opieki w nagłych wypadkach. Ratownik medyczny pomoże w sytuacjach zagrażających życiu, takich jak zatrzymanie akcji serca lub zatrzymanie akcji serca.

Aby zostać ratownikiem medycznym, musisz mieć ukończone 18 lat i posiadać certyfikat CPR. Jako ratownik medyczny musisz również zdać krajowy egzamin certyfikacyjny przez sanitariusz. Ta krajowa certyfikacja nie jest licencją, ale jest wymagana do wykonywania zawodu. W większości stanów musisz najpierw uzyskać licencję od swojego kraju. W zależności od kraju, niektóre kraje udzielają licencji na podstawie sanitariusz, podczas gdy inne wymagają zdania innego testu.

Po zdaniu egzaminu licencyjnego będziesz musiał wziąć udział w kursach doskonalenia zawodowego. Niektóre dwuletnie uczelnie oferują programy ratownika medycznego, podczas gdy inne to tylko programy dwuletnie. Chociaż wymagania dotyczące kształcenia ustawicznego różnią się w zależności od kraju, wiele programów online jest dostępnych dla wykwalifikowanych ratowników medycznych. Ukończenie studiów licencjackich może zająć mniej niż rok. Oznacza to, że jak najszybciej możesz pracować jako ratownik medyczny.

Zobacz także:  Praca za granicą w ratownictwie. Ile zarabia ratownik medyczny w Szwajcarii? Jak znaleźć pracę w tym kraju?

Niezależnie od tego, czy chcesz pracować jako ratownik medyczny, czy sanitariusz-B, konieczne jest wykształcenie. Program sanitariusz-B trwa od piętnastu do osiemnastu tygodni i łączy naukę w klasie z doświadczeniem w terenie. Jeśli zdecydujesz się zostać ratownikiem terenowym, uzyskany stopień zapewni Ci niezbędne szkolenie, aby pomóc innym osobom, które potrzebują pomocy. Możesz także kontynuować dalsze studia w zakresie edukacji.

Po ukończeniu programu sanitariusz-B możesz przejść do następnego kroku: zostać ratownikiem medycznym. Szkolenie zazwyczaj odpowiada około 480 godzinom pracy w niepełnym wymiarze godzin. W większości stanów minimalny wymóg edukacyjny wynosi 2000 godzin. Następnie musisz przejść badanie, aby zostać ratownikiem medycznym. Szkolenie nie jest stopniem, ale jest ważnym krokiem w karierze ratownika medycznego.


Zobacz też:

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.