Odszkodowanie

Ile odszkodowania za szwy na palcu? Poznaj warunki wypłaty

Ile odszkodowania za szwy na palcu? Poznaj warunki wypłaty

W wyniku niespodziewane urazu może dojść do uszkodzenia powłok skóry. Zdarza się, że uraz jest na tyle poważny, że konieczne jest założenie szwów. Nie każda rana goi się tak samo. Czasem towarzyszy takim urazom dokuczliwy ból, a szwy pozostawiają blizny. Czy w związku z tym można uzyskać odszkodowanie? Ile odszkodowania za szwy na palcu można otrzymać? Poznaj najważniejsze informacje.

Kiedy trzeba założyć szwy?

Czasem w wyniku urazu może dojść do poważnego uszkodzenia skóry i krwawienia. w takim przypadkach zakładane są szwy, dzięki którym skóra zaczyna się regenerować.  Zapobiega to też powstawaniu rozległych blizn i przyspiesza gojenie się urazu. Najczęstszą przyczyna powstawania ran, które wymają szycia, jest pogryzienie przez psa, wypadek przy pracy czy podczas uprawiania sportu. Przerwanie ciągłości powłok skórnych charakteryzujące się rozchodzącymi się brzegami wymaga interwencji chirurga. W takich przypadkach można ubiegać się odszkodowanie.

Ile odszkodowania za szwy na palcu z polisy?

Suma ubezpieczenia zależy od rodzaju urazu  i tego, jak duży jest uszczerbek na zdrowiu. Liczą się więc koszty leczenia, rehabilitacji, wydatki na leki, oraz to, czy w wyniku urazu poszkodowany nie mógł wykonywać codziennych obowiązków. Każdy ubezpieczyciel przed dokonaniem wypłaty należnego ubezpieczenia będzie więc wymagał dostarczenia wszystkich dokumentów i pokwitowania wydatków związanych z leczeniem.

Aby jednak otrzymać zadośćuczynienie i pieniądze, należy mieć wykupiona polisę NNW, czyli od Następstw Nieszczęśliwych wypadków. Ile odszkodowania za szwy na palcu otrzymasz? Wysokość świadczenia zależy w dużym stopniu od kwoty opłacanych składek.

Ile odszkodowania za szwy na palcu – od czego zależy?

W zależności od podpisanej z ubezpieczycielem umowy, podczas wypłaty jednorazowego ubezpieczenia kieruje się on tabelą normy procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu. Co to w praktyce oznacza? To, że rana wymaga założenia szwów, nie wystarczy. Im większy uszczerbek na zdrowiu i ograniczenia z tym związane np. niemożność wykonywania pracy zarobkowej, tym większe szanse, by uzyskać wysokie odszkodowanie. Ile odszkodowania za szwy na palcu finalnie można otrzymać? Zależy to od rodzaju wykupionej polisy i odprowadzanych terminowo składek.

Kiedy ubezpieczyciel ma prawo nie wypłacić odszkodowania?

W każdej zawartej umowie dotyczącej polisy na życie istnieje zapis mówiący, w jakich sytuacjach można zakwestionować wypłatę odszkodowania. Może to mieć miejsce gdy:

  • do urazu doszło w wyniku prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu;
  • prowadzenia maszyn bez odpowiednich uprawnień;
  • uraz powstał w wyniku bójki lub uczestnictwa w proteście.

To, w jakim stopniu ucierpiał poszkodowany i w jakich okolicznościach doszło do urazu, jest bardzo dokładnie sprawdzane. Aby dostać jednorazowe odszkodowanie, trzeba przedłożyć pełną dokumentację medyczną.

Ile odszkodowania za szwy na palcu u dziecka?

Większość rodziców opłaca podczas nauki dziecka w szkole polisę grupową od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Taki rodzaj ubezpieczenia jest korzystny, gdyż zazwyczaj obejmuje także wypadki, które miały miejsce poza terenem szkoły. Ile odszkodowania za szwy na palcu u dziecka? Składka nie jest wysoka, więc kwota odszkodowania również nie będzie zbyt duża. Zawsze jednak warto w ten sposób zabezpieczyć swoje dziecko, aby mogło otrzymać odszkodowanie za szwy.

Wypłata odszkodowania od sprawcy wypadku

Taki wariant odszkodowania przysługuje osobom, które doznały obrażeń w wyniku wypadku nie z ich winy, np. podczas podróży komunikacją miejską. Poszkodowany może ubiegać się z tego tytułu także o zadośćuczynienie. Wypłata z OC sprawcy wypadku ma pokrywać koszty leczenia, ewentualnej rehabilitacji, a nawet zabiegów chirurgii plastycznej, jeśli były konieczne. W tym przypadku można domagać się wypłaty przed zakończeniem leczenia, gdy nie ma się wystarczającej ilości środków finansowych, by opłacić potrzebne leczenie.

Wypłata odszkodowania w przypadku założonych szwów zależy od wysokości polisy i jej rodzaju. Liczy się to, jak duży uszczerbek na zdrowiu poniósł poszkodowany i czy znacząco wpłynęło to na jego życie codzienne i zawodowe. Spowodowane wypadkiem ograniczenia ruchowe mogą przyczynić się w dużym stopniu na kwotę odszkodowania.


Zobacz też:
Archiwum: marzec 2023

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *