Odszkodowanie

Palec trzaskający. Odszkodowanie z polisy zdrowotnej

Palec trzaskający. Odszkodowanie z polisy zdrowotnej

W skrócie

  • Jeśli chodzi o palec trzaskający, odszkodowanie może przysługiwać w ramach polisy zdrowotnej.
  • To, jakie odszkodowanie się wówczas należy, zależy od kilku warunków.
  • Oprócz wsparcia pieniężnego można wówczas liczyć również na pokrycie kosztów leczenia (pomoc assistance).

Palec trzaskający. Co to jest za problem zdrowotny?

Nazwa tego problemu zdrowotnego być może nie brzmi zbyt poważnie, w rzeczywistości jednak palec trzaskający (czasem używa się również określenia: palec strzelający) to dość poważny problem, który może utrudnić codzienne funkcjonowanie.

Trzaskający palec powoduje pulsujący ból uraz oraz uczucie przeskakiwania palca podczas poruszania dłonią. Tak czy inaczej, jest to problem, który może utrudniać codziennie funkcjonowanie.

Może on wynikać z przeciążenia ręki, urazu mechanicznego, ale także trwałego uszkodzenia ścięgien, reumatyzmu cukrzycy czy stanów zapalnych. Aby móc ocenić, jaka jest skala problemu i jak się z tym uporać, potrzebne są konsultacje medyczne.

Palec trzaskający a odszkodowanie

To, czy palec trzaskający jest problemem dającym prawo do otrzymania odszkodowania, zależy od oferty konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli z tego tytułu przysługuje świadczenie finansowe, jego wysokość jest określana jako procent z sumy ubezpieczenia.

Praktyka pokazuje, że uszkodzenia palca (w tym także jego złamanie czy zwichnięcie) dają prawo do kilku lub kilkunastu procent z sumy ubezpieczenia. Co ciekawe, u części ubezpieczycieli procent z sumy ubezpieczenia jest uzależniony także od tego, czy problem w wystąpił w palcu (palcach) prawej lub lewej dłoni. Powód takiego stanu rzeczy jest oczywisty: jeśli poszkodowany klient jest osobą praworęczną, uszkodzenie w prawej dłoni utrudni życie w większym stopniu niż w przypadku leworęcznych.


Zobacz też:
Archiwum: maj 2023

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *