Odszkodowanie

Ile odszkodowania za złamaną rękę w nadgarstku? Sprawdź!

Ile odszkodowania za złamaną rękę w nadgarstku? Sprawdź!

Ile odszkodowania za złamaną rękę w nadgarstku może wypłacić ubezpieczyciel? Suma ubezpieczenia zależy m.in. od wysokości wykupionej polisy na życie oraz charakteru złamania.  Sprawdź, co warto wiedzieć w przypadku takiego urazu.

Złamania kończyn górnych to bardzo częste urazy. Mogą przydarzyć się w pracy, podczas uprawiania sportu, a nawet wykonywania codziennych czynności. Niestety, taki uraz wiąże się z poważnymi ograniczeniami i unieruchomieniem ręki na dosyć długi okres. W związku z leczeniem, a także bardzo częstą rehabilitacją, można otrzymać odszkodowanie. Ile odszkodowania za złamaną rękę w nadgarstku otrzymasz? Obowiązujące stawki są różne dla poszczególnych ubezpieczycieli.

Złamanie kości ręki – rodzaje urazów

Urazu ręki można doznać w różnych okolicznościach. Kości tej części ciała są bardziej narażone na urazy niż pozostałe. Złamanie wiąże się z dosyć poważnym uszczerbkiem na zdrowiu i niezdolnością do wykonywania pracy. Można wyróżnić następujące rodzaje urazów ręki:

  • złamanie kości śródręcza;
  • złamanie kości palców;
  • złamanie nadgarstka.

Każda z tych kontuzji w obrębie kości wiąże się z bólem i obrzękiem. W zależności od tego, czy dojdzie do załamania otwartego lub zamkniętego, świadczenia z tytułu odszkodowania różnią się finalną kwotą. Ile odszkodowania za złamaną rękę w nadgarstku oferują firmy ubezpieczeniowe? Okazuje się, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma swoje stawki i proponuje różne rodzaje polis na życie.

Ile odszkodowania za złamaną rękę w nadgarstku? Złamanie zamknięte

W przypadku złamania ręki zamkniętego nie jest konieczny pobyt w szpitalu. Najczęściej uraz ten kończy się usztywnieniem ręki poprzez założenie gipsu. Wysokość odszkodowania jest więc dopasowana do tego, jak poważna jest kontuzja. Ile odszkodowania za złamaną rękę w nadgarstku możesz dostać? W tym przypadku zależy to w dużej mierze od ubezpieczyciela oraz opłacanych składek na polisę. Im mniejsza kwota, tym na mniejszą wypłatę możesz liczyć.

Zobacz także:  Ile może wynosić odszkodowanie za złamany nos?

Każda firma ubezpieczeniowa ma odmienne stawki, dlatego przed podpisaniem umowy, warto dokładnie zapoznać się z obowiązującymi kwotami odszkodowania. Ile odszkodowania za złamaną rękę z przemieszczeniem? W tym przypadku kwota ustalana jest na podstawie dokumentacji medycznej.

Ile odszkodowania za złamaną rękę w nadgarstku? Złamanie otwarte

Rodzaj złamania ma duży wpływ na ostateczną wysokość świadczenia. Złamanie kości nadgarstka otwarte jest inaczej oceniane przez ubezpieczyciela niż np. złamanie śródręcza czy kości przedramienia w typie zamkniętym. Wiąże się z nim nie tylko silny ból, lecz również pobyt w szpitalu i konieczność przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego.  Po zrośnięciu się kości wymagana jest też długotrwała rehabilitacja, by poszkodowany odzyskał pełna sprawność w uszkodzonej ręce.

Ile odszkodowania za złamaną rękę w nadgarstku w tym przypadku otrzyma poszkodowany? To ile wynosi odszkodowanie, jest związane z posiadanym ubezpieczeniem na życie. Jednak uszczerbek na zdrowiu w tym przypadku może być na tyle poważny, że zdarzają się przypadki wypłaty znacznych kwot. Wysokie kwoty odszkodowania nierzadko sięgają nawet do 100 tys. złotych. Od czego dokładnie zależy wysokość odszkodowania? Podobnie jak w przypadku innych złamań, przyznany procent odszkodowania zależy od:

  • wykupionej polisy;
  • opłacanych składek;
  • oferty ubezpieczyciela;
  • skali uszczerbku na zdrowiu.

Ile odszkodowania za złamaną rękę w nadgarstku? Wypłata z OC sprawcy zdarzenia

Wypadek złamania ręki może mieć miejsce w wyniku okoliczności od nas niezależnych. Dobrym przykładem jest nieodśnieżony i oblodzony chodnik. Jeśli przechodzień dozna wypadku tj. zwichnięcie, złamanie kości łokciowej, czy złamanie nadgarstka, należną sumę ubezpieczenia będzie musiała pokryć z własnego ubezpieczenia osoba odpowiedzialna za odśnieżanie. 

Kiedy ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania?

Towarzystwa ubezpieczeniowe zawsze bardzo dokładnie weryfikują, komu przysługuje odszkodowanie. W przypadku złamania kości należy dostarczyć pełną dokumentację medyczną. Są jednak sytuacje, w których ubezpieczenia za złamanie mogą nie zostać wypłacone. Dzieje się tak, gdy do urazu dojdzie w następujących okolicznościach:

  • udział w bójce lub rozruchach;
  • przyjmowania środków odurzających lub alkoholu;
  • prowadzenia pojazdu bez niezbędnych uprawnień.
Zobacz także:  Ile odszkodowania za zabieg cieśni nadgarstka można dostać?

Ubezpieczenie na wypadek złamania kości ręki pozwala na zwrot kosztów poniesionych na leczenie i rehabilitację. Aby dostać odszkodowanie, należy wykupić polisę i regularnie opłacać składki. Wysokość wypłacanej kwoty jest obliczana na podstawie rodzaju złamania, poniesionego uszczerbku na zdrowiu, oraz warunków podanych w umowie z ubezpieczycielem. 


Zobacz też:
Archiwum: marzec 2023

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *