Ziołolecznictwo

Zioła na poprawę krążenia — ranking

Zioła na poprawę krążenia — ranking

Niskie ciśnienie tętnicze krwi, gorsze samopoczucie i zawroty głowy to częste objawy zaburzenia układu krążenia. Jakie zioła na poprawę krążenia wybrać? Jak je spożywać? Czytaj dalej.

Choroby układu krążenia stanowią najpoważniejszy problem zdrowotny Polaków. To pierwsza przyczyna zgonów w naszym kraju. Na zaburzenia układu sercowo-naczyniowego ma wpływ m.in. zła dieta, stresujący tryb życia, mała aktywność fizyczna, przewlekłe przyjmowanie niektórych leków, a także brak snu. Zioła na poprawę krążenia to jedna z wielu metod skutecznej profilaktyki schorzeń serca. Sprawdź, które z nich są najbardziej skuteczne i w jakiej postaci można je przyjmować.

Najczęstsze problemy z krążeniem krwi 

Poważnym problemem, a także chorobą cywilizacyjną XXI wieku jest nadciśnienie tętnicze. Wysoka wartość ciśnienia to tak naprawdę jedynie czubek góry lodowej. Jest bowiem przyczyną rozwoju bardzo poważnych chorób, w tym miażdżycy, zawału serca, udaru mózgu i choroby niedokrwiennej serca. Znacznie mniej niebezpieczne, aczkolwiek uciążliwe jest niedociśnienie, ponieważ wiąże się z takimi objawami jak zawroty głowy, osłabienie organizmu i uczucie chronicznego zmęczenia.

Zioła na poprawę krążenia mogą stanowić zarówno dobrą profilaktykę, jak i wsparcie leczenia farmakologicznego. Osoby, które przyjmują leki w sposób przewlekły, powinny jednak wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem. Jest to związane z faktem, że substancje aktywne leków mogą wchodzić w interakcje ze składnikami ziół, co może znosić ich działanie.

Zioła na poprawę krążenia — żeń szeń 

Żeń szeń to roślina, która działa wielopoziomowo. Najczęściej jest surowcem wykorzystywanym do produkcji suplementów diety w postaci tabletek i syropów. Skład żeń szenia to bogactwo mikro- i makroelementów, jednakże głównymi składnikami o działaniach prozdrowotnych są ginsenozydy. Wyniki badań naukowych wykazały, że roślina wspiera leczenie arytmii, a także zmniejsza poziom tzw. złego cholesterolu LDL. Chroni zatem przed rozwojem miażdżycy i zakrzepicą. Ten popularny surowiec jest częstym składnikiem preparatów mających na celu ochronę układu nerwowego przed neurodegeneracją, w tym chorobą Alzheimera. 

Zobacz także:  Zioła na obniżenie potasu – jak leczyć hiperkalemię?

Zioła na poprawę krążenia — fiołek trójbarwny

Fiołek trójbarwny, inaczej bratek jest często spotykany na polskich łąkach i polach. Mało kto wie, że ta pięknie prezentująca się roślina wykazuje tyle funkcji prozdrowotnych. Jest źródłem m.in. soli mineralnych, saponin, karotenoidów, garbników, olejków eterycznych i flawonoidów. Fiołek trójbarwny oczyszcza krew z zalegających toksyn, zmniejsza łamliwość naczyń krwionośnych, przyspiesza gojenie się ran, a także jest rekomendowany w problemach dermatologicznych. 

Zioła na poprawę krążenia — konwalia majowa

Konwalia majowa wyróżnia się przede wszystkim silnym zapachem. Roślina zawiera w swoim składzie glikozydy kardenolidowe, olejek eteryczny, flawonoidy, a także kwas jabłkowy i cytrynowy. Jest często stosowana zamiennie z naparstnicą, której działanie wiąże się z występowaniem większej ilości skutków ubocznych. Konwalia majowa działa moczopędnie, a także reguluje częstotliwość bicia serca i obniża ciśnienie tętnicze krwi. Dzięki temu może być stosowana wspomagająco w leczeniu niewydolności serca. Warto jednak pamiętać, że nie powinna być przyjmowana bez nadzoru lekarza. 

Zioła na poprawę krążenia — miłek wiosenny

Miłek wiosenny zaliczany jest do roślin jaskrowatych. Warto pamiętać, że jest to zioło trujące, dlatego nie powinno być przyjmowane na własną rękę. Miłek jest surowcem wykorzystywanym w produkcji preparatów leczniczych, które zwiększają siłę skurczu mięśnia sercowego, a przy tym zmniejszają wartości ciśnienia krwi. Działa również moczopędnie i uspokajająco. Jest stosowany w przypadku zaburzeń pracy serca.

Zioła na poprawę krążenia — serdecznik pospolity

Serdecznik pospolity, inaczej lwie serce to źródło m.in. flawonoidów, alkaloidów, saponin, garbników, glikozydów, soli wapnia i olejku eterycznego. W medycynie ludowej jest stosowany od lat jako środek uspokajający i niwelujący objawy choroby wieńcowej, w tym kołatania serca, przyspieszonego pulsu oraz łatwej męczliwości organizmu. Osoby starsze i z problemami kardiologicznymi powinny przyjmować zioło po konsultacji z lekarzem.

Zobacz także:  Zioła na potencję – naturalne metody wspierania organizmu mężczyzny. Które są zalecane?

Zioła na poprawę krążenia są rekomendowane przede wszystkim osobom, które chcą wesprzeć swój układ sercowo-naczyniowy w naturalny sposób. Ich spożywanie jest bezpieczne, a ryzyko pojawienia się skutków ubocznych, niewielkie. 


Zobacz też:
Archiwum: lipiec 2022

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *