Porady medyczne

Raphacholin C – sprawdzony lek na niestrawność i wątrobę

Raphacholin C – sprawdzony lek na niestrawność i wątrobę

Raphacholin C jest roślinnym preparatem na wątrobę, posiadającym działanie żółciotwórcze i żółciopędne. Pobudza on czynności wydzielnicze i zwiększa ilość wytwarzanej żółci. W jego skład wchodzą liczne wyciągi ziołowe wraz z olejkiem z mięty.

Kto powinien zażywać Raphacholin C?

Lek Raphacholin C dostępny jest w aptekach bez recepty. Jest to specyfik naturalny, ziołowy, sprawdzony od lat i niezwykle skuteczny przy dolegliwościach takich jak niestrawność, nieprawidłowa czynność wątroby powodująca dyskomfort trawienny oraz w przypadku schorzeń pęcherzyka żółciowego i dysfunkcji jego aktywności. Można stosować go w także przypadku różnego rodzaju dolegliwości trawiennych, do których należą nudności, wzdęcia, zaparcia, odbijanie czy bóle brzucha.

Na jakie schorzenia można używać Raphacholin C?

Lek ten pobudza zasadniczo wydzielanie żółci oraz wpływa pozytywnie na ruchy perystaltyczne jelit. Ma również działanie ochronne na miąższ wątroby i ułatwia wydalanie z organizmu wraz z żółcią szkodliwych dla niego toksyn. Raphacholin ma również działanie wspomagające procesy trawienne i oczyszczające organizm. Ma też zastosowanie przy nieprawidłowym działaniu trzustki. W przypadku stosowania tego preparatu bardzo ważną rolę odgrywa regularność jego zażywania.

Stosowanie Raphacholinu C

Raphacholin jest lekiem w postaci tabletek stosowanych doustnie. Można go używać doraźnie przy niestrawności, zażywając wówczas od 1 do 3 tabletek. W wypadku innych dolegliwości lek ten przeważnie używa się 3 razy dziennie, zażywając od 1 do 2 tabletek pół godziny po posiłku.

Jaki jest skład leku Raphacholin C?

Lekarstwo to posiada w swoim składzie suchy wyciąg z korzenia rzodkwi czarnej, leczniczy węgiel, gęsty wyciąg z karczocha i olejek miętowy, a także wiele innych substancji pomocniczych. Należą do nich krzemionka koloidalna, stearynian magnezu, talk, guma arabska, sacharoza, a także celuloza mikrokrystaliczna.

Zobacz także:  Grypa – powszechna, ale groźna choroba sezonowa. Co warto o niej wiedzieć?

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Raphacholin C?

Jak większość leków również i Raphacholin C nie może być stosowany przez wszystkich, istnieją bowiem schorzenia, przy których nie powinno się go zażywać. Lekarstwo to nie jest przeznaczone dla dzieci poniżej 10 roku życia oraz osób nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników. Ponadto preparatu nie nie należy stosować przy: stanach zapalnych żołądka i jelit, niedrożności dróg żółciowych oraz przewodu trawiennego, a także poważnych chorobach wątroby.

Osoby cierpiące na kamicę żółciową oraz kobiety ciężarne lub karmiące powinny stosować ten lek t jedynie w porozumieniu z lekarzem.


Zobacz też:
Archiwum: lipiec 2022

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *