Odszkodowanie

Ile odszkodowania za złamaną nogę w kostce? Sprawdź!

Ile odszkodowania za złamaną nogę w kostce? Sprawdź!

Złamanie kostki bocznej to jeden z najczęściej występujących urazów. Osoby, które doznały takiego uszczerbku, często są wyłączone z codziennych aktywności na wiele miesięcy. Nie każdy też wie, że w zależności od okoliczności, można ubiegać się o dodatkowe odszkodowanie. Ile odszkodowania za złamaną nogę w kostce można otrzymać? Jaka jest procedura dochodzenia swoich praw? Poznaj garść najważniejszych informacji.

Urazy kostki – rodzaje

Wyróżnić można różne rodzaje złamań w obrębie kończyn dolnych. Urazy kostki są jednymi z najczęstszych, a dojść może o ich w wyniku różnych okoliczności. Wyróżniamy następujące złamania:

  • złamanie dwukostkowe – kości bocznej i przyśrodkowej;
  • złamanie trójkostkowe – kości przyśrodkowej, bocznej i krawędzi kości piszczelowej.

Podczas takich urazów bardzo często dochodzi również do zerwania więzadeł i zwichnięcia kości skokowej i obrzęku. W wyniku urazów może dojść do mniej lub bardziej poważnych konsekwencji zdrowotnych. W związku z tym  ustala się procentowo długotrwały lub stały uszczerbek na zdrowiu. Ile odszkodowania za złamaną nogę w kostce można zatem otrzymać? Im większa wartość w procentach, tym na wyższe odszkodowanie można liczyć.

Ile odszkodowania za złamaną nogę w kostce – co musisz wiedzieć?

Złamanie kości udowej oraz kości podudzia i kostki zdarza się bardzo często. Ile odszkodowania za złamaną nogę w kostce otrzymasz po takim urazie? Jest to uzależnione od wielu czynników. W zależności od stopnia poniesionego uszczerbku, ewentualnych powikłań, okoliczności zdarzenia, oraz polisy ubezpieczeniowej, zadośćuczynienie może wynosić od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najczęstszym błędem, jaki popełniają poszkodowani, jest składanie papierów do ubezpieczyciela tuż po zdarzeniu.

Tymczasem, aby uzyskać najwyższe odszkodowanie, warto przedstawić pełną dokumentację związaną z wypadkiem, leczeniem i ewentualną rehabilitacją. Złamanie stawu skokowego może być na tyle skomplikowane, że oprócz unieruchomienia i założenia opatrunku gipsowego, konieczna jest rekonstrukcja chirurgiczna. Zazwyczaj w takich skomplikowanych przypadkach, poszkodowany potrzebuje też dosyć długiej i kosztownej rehabilitacji. Wiąże się to z brakiem możliwości poruszania, często pobytem w szpitalu i długim powrotem do pełnej sprawności. 

Ile odszkodowania za złamaną nogę w kostce – rodzaje odszkodowań

Jeśli chcesz uzyskać odszkodowanie w przypadku złamania kostki, musisz wiedzieć, jakie rodzaje odszkodowań. Jeśli do złamania trzonu kości doszło wyniku wypadku komunikacyjnego, możesz ubiegać się o świadczenie za złamanie nogi z OC sprawcy zdarzenia. Proces szacowania strat, zgromadzenia odpowiednich dokumentów jest dosyć czasochłonny i wymaga sporego zaangażowania. Uraz kostki może być połączony ze złamaniem kości piszczelowej czy strzałkowej. W tym przypadku możesz ubiegać się o odszkodowanie za złamanie kości nogi.

Innym przykładem jest wypłata świadczenia dla osób, które mają wykupioną polisę NNW. Odszkodowanie można wtedy uzyskać, jeśli do złamania dojdzie w wyniku nieszczęśliwego wypadku – m.in. podczas spaceru lub uprawiania ulubionego sportu. To jednak ile wynosi odszkodowanie, zależy od wysokości opłaconej polisy.

Ile odszkodowania za złamaną nogę w kostce można dostać? Nie ma tutaj jednej poprawnej odpowiedzi. Zależy to od czynników takich jak ilość i rodzaj strat poniesionych w związku z urazem, stopnia powikłań, warunków umowy z ubezpieczycielem, okolicznościami zdarzenia. Uszkodzenie może ograniczać ruchomość i wymagać długiej i skomplikowanej rehabilitacja. Powrót do zdrowia czasem może nie być w pełni możliwy, a poszkodowany staje się inwalidą. W przypadku trudnych urazów kończyn dolnych najlepiej skorzystać z pomocy kancelarii specjalizującej się w uzyskiwaniu odszkodowań z polisy i nie tylko.


Zobacz też:
Archiwum: marzec 2023

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *