Odszkodowanie

Ile dostaliście za skręcenie stawu skokowego? Odszkodowanie za skręcenie kostki

Ile dostaliście za skręcenie stawu skokowego? Odszkodowanie za skręcenie kostki

„Ile dostaliście za skręcenie stawu skokowego?”. To pytanie zadaje sobie każdy, kto przeżył skręcenie kostki i ubiega się o odszkodowanie. Przyjrzyjmy się dokładnie kwotom, jakie można uzyskać w ramach rekompensaty.

Skręcenie kostki to poważny uszczerbek na zdrowiu, który jest bolesny i utrudnia normalne funkcjonowanie. Może do niego dojść podczas pracy, uprawiania sportu lub wypadku komunikacyjnego. W ostatnim przypadku za twój stan odpowiada osoba trzecia. Sprawca, a właściwie jego ubezpieczyciel, powinien wypłacić ci odszkodowanie za poniesione przez ciebie szkody. W takiej sytuacji wiele osób zastanawia się – ile dostaliście za skręcenie stawu skokowego? Odpowiedź na to pytanie pomaga oszacować kwotę, o jaką powinieneś się ubiegać.

Ból kostki i inne objawy – jaki to uszczerbek na zdrowiu?

Skąd wiedzieć, że spotkało cię skręcenie kostki? Stan ten objawia się w następujący sposób:

  • trudności z chodzeniem – niestabilność stawu i ból;
  • ból nasilający się podczas ruchu;
  • ograniczenie ruchomości stawu;
  • sinienie skóry w uszkodzonym miejscu.

Są to typowe dolegliwości nadmiernego skręcenia stawu. Mogą też jednak świadczyć o czymś poważniejszym – zwichnięciu stawu lub złamaniu kości. W takim przypadku zauważysz:

  • wyraźny obrzęk;
  • zniekształcenie uszkodzonego miejsca;
  • uciążliwy i bardzo dotkliwy ból w kostce.

Ile dostaliście za skręcenie stawu skokowego?

Skręcenie kostki to bardzo częsty uraz, który może przydarzyć się w każdym wieku. Kwota pieniędzy, którą otrzymasz za skręcenie kostki, zależy od ciężkości urazu i czasu, jaki zajmie leczenie. Jeśli uraz jest niewielki, możesz otrzymać tylko kilkaset złotych za koszty leczenia i utracone zarobki. Jednakże, jeśli uraz wymaga fizykoterapii lub operacji, możesz być uprawniony do bardziej znaczącego odszkodowania.

Zobacz także:  Ile wynosi odszkodowanie za złamanie kostki bocznej? Sprawdź!

Ponadto, w zależności od okoliczności towarzyszących zdarzeniu, możesz być w stanie otrzymać dodatkowe odszkodowanie. Ostatecznie, kwota pieniędzy, którą otrzymasz za skręcenie kostki, zależy od Twojego przypadku. Ubezpieczyciel i sąd biorą pod uwagę wszystkie okoliczności, łącznie z twoją sytuacją materialną w porównaniu do tej sprawcy.

Zastanawiasz się, ile można dostać za skręcenie stawu skokowego? Orientacyjne kwoty podane są w oficjalnej tabeli PZU. Liczone są według poniższych wartości procentowego uszczerbku na zdrowiu, ocenianego przez lekarza orzecznika:

  • skręcenie stawu goleniowo-skokowego:
  • niewielkie zaburzenie ruchomości: 1-2%;
  • mierne zaburzenie ruchomości: 2-5%;
  • średnie ograniczenie ruchomości: 5-10%;
  • duże zmiany: 10-20%.
  • złamania lub zwichnięcia – 2-40%, w zależności od stopnia zaawansowania uszkodzenia.

Z ubezpieczeniem NNW za skręconą kostkę możesz otrzymać nawet do 70 tys. zł.

Jak ubiegać się o odszkodowanie za skręcenie kostki? Kiedy przysługuje zadośćuczynienie?

Najpierw samodzielnie oszacuj sytuację i zastanów się, czy za twój stan odpowiada osoba trzecia. Weź pod uwagę nie tylko własną opinię, ale też realne dowody. Jeżeli nie jesteś w stanie wskazać winy i nie masz wykupionego polisy NNW, niestety nie przysługują ci żadne świadczenia.

Czy wiesz, że przysługuje ci odszkodowanie za poślizgnięcie się – np. na oblodzonym lub źle utrzymanym chodniku? Nawet jeśli trudno wskazać sprawcę – jeśli wina nie była twoja, jest to możliwe. Świadczenia tego typu wypłacane są z OC sprawcy. Najważniejsze jest wówczas ustalenie, do kogo należał obowiązek utrzymania chodnika w odpowiednim stanie.

W sytuacji, w której istnieje winowajca, można rozpoznać proces dochodzenia roszczeń. Zanim zaczniesz zastanawiać się, ile można dostać za skręcenie stawu skokowego, musisz przejść przez następującą procedurę:

  • sporządź wniosek i złóż go do ubezpieczyciela sprawcy;
  • dołącz do niego notatkę policyjną z miejsca zdarzenia;
  • skompletuj dokumentację medyczną związaną z leczeniem i rehabilitacją urazu;
  • nie zapomnij o wszystkich rachunkach i fakturach z kosztów poniesionych w trakcie leczenia.
Zobacz także:  Ile odszkodowania za zabieg cieśni nadgarstka można dostać?

Niestety, twoje starania mogą spotkać się z odmową lub zaniżeniem kwoty. Dlatego warto udać się po pomoc do kancelarii odszkodowawczej lub wykwalifikowanego adwokata. Dobrą wiadomością jest fakt, że możesz ubiegać się o odszkodowanie za skręcenie lub zwichnięcie stawu skokowego nawet do trzech lat po wypadku.

Nie musisz już zastanawiać się „ile dostaliście za skręcenie stawu skokowego?”. Wysokość odszkodowania w wyniku wypadku przy pracy lub komunikacyjnego jest kwestią indywidualną. Zależy od takich czynników jak: doznana szkoda, dokładny stopień uszczerbku na zdrowiu, związane z nim powikłania, koszty opieki zdrowotnej, czas trwania leczenia oraz zakład ubezpieczeń odpowiedzialny wypłatę zwrotu kosztów. Warto sięgnąć po pomoc adwokata lub radcy prawnego, który pomoże usprawnić cały proces i uzyskać możliwie jak najwyższą kwotę.


Zobacz też:

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ratownik Medyczny