Chlorchinaldin to bardzo popularny lek dostępny bez recepty i często stosowany przy przeziębieniu i grypie, gdy pojawia się ból gardła. Dostępny jest w postaci tabletek do ssania. Czy Chlorchinaldin może wywoływać działania niepożądane? Sprawdź!
Chlorchinaldin – co to jest?
Chlorchinaldin to lek dostępny bez recepty. Znajdziesz go w każdej aptece w formie tabletek do ssania. Wybierany jest przez pacjentów borykających się z infekcjami gardła, a także jamy ustnej i dziąseł. Substancją czynną leku jest chlorochinaldol, który ma działanie antybakteryjne i hamuje rozwój infekcji u pacjenta.
Chlorchinaldin – zastosowanie
Zastanawiasz się, jakie jest zastosowanie leku Chlorchinaldin? Wiesz już, że zalecany jest pacjentom z infekcjami gardła, jamy ustnej oraz dziąseł. Może pomóc również wtedy, gdy w jamie ustnej pojawią się pleśniawki. Świetnie radzi sobie zarówno z zakażeniami bakteryjnymi, jak i grzybiczymi.
Chlorchinaldin – dawkowanie i droga podania
Męczysz się z infekcją i uciążliwymi objawami? Chlorchinaldin to preparat, który może ci pomóc. Pamiętaj jednak, aby dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania i stosować się do zawartych w niej zaleceń lub do wskazań lekarza. Chlorchinaldin dostępny jest w formie tabletek do ssania, których nie należy rozgryzać. Zaleca się stosowanie 1 tabletki co 1-2 godziny. Nie należy natomiast przyjmować więcej niż 10 tabletek na dobę.
Chlorchinaldin – przeciwwskazania do stosowania
Jeśli chodzi o przeciwwskazania, nie każdy pacjent borykający się z infekcją może stosować omawiany lek. Chlorchinaldin nie powinien być zażywany przez osoby wykazujące nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. W razie pojawienia się niepokojących objawów należy od razu udać się do lekarza.
Chlorchinaldin – możliwe działania niepożądane
Działania niepożądane, które mogą się pojawić po przyjęciu dawki leku to podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej, a także reakcje alergiczne, np. wysypka.
Chlorchinaldin to popularny lek stosowany przy przeziębieniu i infekcjach gardła, jamy ustnej i dziąseł. Przed jego zastosowaniem zapoznaj się dokładnie z ulotką dołączoną do opakowania, a także przestrzegaj zaleceń lekarza.
Zobacz też:
- Nurofen – jakie ma zastosowanie? Kto nie może go stosować? Sprawdź!
- Octeangin – dawkowanie, sposób użycia, działania niepożądane. Kiedy można stosować lek Octeangin? Czy jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?
- Dentosept – zastosowanie, dawkowanie, działania niepożądane. Kto może korzystać z płynu Dentosept? Jak długo można go używać?
- ACC – działanie, dawkowanie, przeciwwskazania
- Hitaxa – na czym polega działanie leku?
- Altacet – postać leku, zastosowanie, przeciwwskazania
- Tabcin – lek na przeziębienie i grypę
- Gripex – zastosowanie, dawkowanie, działania niepożądane. W jakim celu podaje się lek Gripex? Czy jest bezpieczny w ciąży i podczas karmienia piersią?