Urosept to lek stosowany w schorzeniach układu moczowego. Czy może wywołać działania niepożądane? Jakie są przeciwwskazania do stosowania preparatu? W jakich dawkach należy go przyjmować? Aby poznać odpowiedzi, czytaj dalej!
Urosept – co to jest?
Urosept to popularny lek, który bardzo często jest stosowany przy zakażeniach i innych schorzeniach układu moczowego. Wykazuje działanie moczopędne. To preparat ziołowy, w którego składzie znajdują się między innymi wyciągi z liści brzozy, korzenia pietruszki i suchego ziela rumianku.
Urosept – zastosowanie
Urosept sprawdza się w leczeniu objawów zakażenia układu moczowego i przy kamicy dróg moczowych. Ze względu na działanie moczopędne jest zalecany właśnie w takich schorzeniach. Należy jednak pamiętać, że jest to lek stosowany pomocniczo.
Urosept – dawkowanie i droga podania
Lek Urosept powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza lub informacjami od producenta znajdującymi się na ulotce preparatu. Osoby powyżej 12. roku życia mogą zażywać 2 tabletki 3 razy dziennie. Lek przyjmuje się doustnie, popijając wodą. Czas leczenia może być długi, ponieważ najlepsze efekty można osiągnąć dzięki regularnemu i długotrwałemu przyjmowaniu tego leku. O tym decyduje oczywiście lekarz prowadzący.
Urosept – przeciwwskazania do stosowania
Niestety, nawet jeśli, lekarz stwierdzi, że są wyraźne zalecenia do stosowania leku Urosept, nie będziesz mógł go stosować, jeżeli masz nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. Jako że jest to preparat ziołowy, do przeciwwskazań zalicza się także uczulenie na rośliny z rodziny astrowatych. Szczególną ostrożność przy stosowaniu leku Urosept powinny zachować osoby borykające się z niewydolnością nerek i wątroby, a także serca. Nie mogą go z kolei stosować dzieci poniżej 12. roku życia.
Urosept – możliwe działania niepożądane
Niepożądanym objawem mogą być zmiany skórne, jednak zdarzają się one bardzo rzadko. Jeśli się pojawią, mogą być skutkiem zawartości wyciągu z korzenia pietruszki w składzie leku. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest jednak niewielkie. Mogą się pojawić na skutek nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne u osób o jasnym kolorycie skóry.
Zobacz też:
- Monural – zastosowanie, dawkowanie, przeciwwskazania
- Linomag – jakie jest zastosowanie leku? Sprawdź!
- Milurit – poznaj zastosowanie i możliwe działania niepożądane leku!
- Hitaxa – na czym polega działanie leku?
- Biseptol – antybiotyk na zakażenia bakteryjne
- Xylometazolin – poznaj zastosowanie i możliwe działania niepożądane leku!
- Metypred – jak działa i kiedy go stosować?
- Dexaven – zastosowanie, dawkowanie, skutki uboczne