Każdy z nas ma jakieś źródło utrzymania. Jeśli jest to praca legalna, to pracodawca opłaca za nas składki ubezpieczeniowe. Problem polega jednak na tym, że pracownicy czasami nie pytają nawet, jaki jest to typ ubezpieczenia. Nie wiedzą więc, co zawiera ani na jakie ewentualne korzyści, można liczyć w razie pewnych zdarzeń. Najczęściej pada tajemniczo brzmiące wyrażenie „ubezpieczenie grupowe”. Co to takiego?
Czy wiesz, co może Ci dać grupowe ubezpieczenie na życie?
W wielu przypadkach oferowane jest grupowe ubezpieczenie na życie. Pracownicy podchodzą do tego w ten sposób, że skoro wszyscy podejmują się wykupienia takiej polisy, to oni też powinni. Bardzo często znajomość Ogólnych Warunków Ubezpieczeń przez pracowników jest naprawdę niewielka. Osoby dorosłe powinny do wszystkich spraw podchodzić z rozwagą, ponieważ nieodpowiedzialne podejście może prowadzić do poważnych konsekwencji. Kwestia ubezpieczenia na życie jest wbrew pozorom bardzo ważna.
W pierwszej kolejności trzeba się rozeznać, jaki zakres ubezpieczenia oferuje nasz pracodawca. Jakie są możliwości? Bowiem ubezpieczenie to może być skromne lub bogate w szeroki zakres pomocy.
Na co z pewnością zwrócić uwagę? Przede wszystkim na:
- wyłączenia odpowiedzialności;
- długość karencji;
- limit świadczeń oraz limit zdarzeń;
- sposób, w jaki należy zgłaszać roszczenia.
W przypadku szerokich świadczeń można być zadowolonym. Mniej satysfakcjonujące są te częściej występujące, których ochrona jest dosyć wąska. Musimy od razu zaznaczyć, że grupowe ubezpieczenie na życie jest całkowicie dobrowolne. Nikt nie może nas zmusić do przystąpienia do niego. Dlaczego sprawdzenie wszystkiego jest takie ważne? Z uwagi na to, że być może dla nas korzystniejsze będzie ubezpieczyć się prywatnie.
Zapoznaj się z ofertami
Do porównania ofert w sieci możemy dojść dopiero, gdy zapoznaliśmy się z warunkami i zakresem ochrony ubezpieczenia grupowego. Wówczas warto prześledzić poszczególne oferty. Co w nich można znaleźć? Obecnie ubezpieczyciele działają indywidualnie. Oznacza to nic innego, jak to, że dostosowują niemal swoją ofertę do potrzeb swoich klientów. Warto to docenić.
Najgorsze co możemy zrobić, to sugerowanie się jedynie ceną ubezpieczenia. Nie zawsze najdroższa polisa ma najszerszy zakres, a także nie zawsze najtańsze ubezpieczenie ma zakres najwęższy. Nie jest to reguła, o czym warto pamiętać. Chcąc nie chcąc, trzeba się wczytać w warunki. Osoby, które nie wiedzą, jakie powinno być idealne ubezpieczenie na życie, powinny się zapoznać z treścią tego artykułu https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/co-to-jest-polisa-na-zycie-i-dlaczego-warto-ja-miec/211.html.
W obecnych czasach porównanie ubezpieczeń na życie można zrobić niemal automatycznie. Najtrudniejszą pracę wykonują za nas specjalne serwisy internetowe, w których trzeba jedynie wpisać podstawowe dane, a oferta składająca się z przynajmniej kilka propozycji zostanie przygotowana niemal w kilkadziesiąt sekund.
Zobacz też:
- Co daje dobre ubezpieczenie na życie?
- PZU – odszkodowanie za zabieg przepukliny pachwinowej
- Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem na życie? Sprawdź na co zwrócić uwagę!
- Odszkodowanie za pozostawiony szew. Czy ubezpieczeni mogą liczyć na świadczenia?
- Czy emeryt dostanie zwrot za pobyt w szpitalu – czy należy się odszkodowanie?
- Czy ratownik medyczny pomoże Ci, jeśli masz kartę EKUZ?
- Obcięcie opuszka palca – odszkodowanie. Jakie świadczenia się wówczas należą?
- Ile może wynosić odszkodowanie za złamany nos?