Odszkodowanie

Odszkodowanie za pozostawiony szew. Czy ubezpieczeni mogą liczyć na świadczenia?

Odszkodowanie za pozostawiony szew. Czy ubezpieczeni mogą liczyć na świadczenia?

W skrócie:

  • Odszkodowanie zdrowotne jest przyznawane w wysokości ustalonej jako iloczyn sumy ubezpieczenia oraz procentu, jaki przypisano dla danego rodzaju choroby.
  • To, czy w danej sytuacji przysługuje odszkodowanie za pozostawiony szew, zależy od rozwiązań przyjętych w ramach danej umowy.

Odszkodowanie za pozostawiony szew

Jeśli zastanawiasz się, czy w ramach podpisanej umowy ubezpieczeniowej przysługuje ci odszkodowanie za pozostawiony szew, mamy dla Ciebie dobrą odpowiedź: tak, generalnie w takiej sytuacji przysługuje ci prawo do otrzymania rekompensaty finansowej. Oczywiście, trzeba liczyć się z tym, że wszystko tak naprawdę zależy w dużej mierze od szczegółów umowy podpisanej z danym ubezpieczeniem.

Jeśli chcesz upewnić się, czy będzie przysługiwać Ci rekompensata finansowa za pozostawiony szew, zapoznaj się ze szczegółami umowy oraz Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Znajdziesz tam informację odnośnie tego, czy i w jakich sytuacjach przysługuje odszkodowanie za pozostawiony szew.

Odszkodowanie za pozostawiony szew. Jakie ubezpieczenie trzeba wybrać?

Zastanawiasz się nad tym, jaka polisa będzie odpowiednia? W takim wypadku musisz wiedzieć, że nie istnieje coś takiego jak polisa za pozostawione szwy. Nie martw się jednak; tego typu sytuacje są często ujmowane w ubezpieczeniu NNW, tzn. od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Jeśli chodzi o wysokość odszkodowania, to jego wysokość jest uzależniona od sumy ubezpieczenia (SU), na podstawie której oblicza się procentową wartość rekompensaty. Jej wysokość to zazwyczaj kilka procent SU (od ok. 3 do 8 proc.), a jeśli wypadek jest poważniejszy i doszło do zaburzenia funkcji organizmu, można liczyć nawet na kilkadziesiąt procent z sumy ubezpieczenia.


Zobacz też:
Archiwum: lipiec 2023

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *