Porady medyczne

Jak złamać nogę? Wołanie o pomoc czy nowa moda wśród dzieci i młodzieży?

Jak złamać nogę? Wołanie o pomoc czy nowa moda wśród dzieci i młodzieży?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak złamać nogę nie przez przypadek, ale celowo? A może znasz kogoś, kto podjął taką próbę i nie rozumiesz jego motywacji? To pytanie krąży szczególnie wśród młodzieży, i to już od wielu lat. Młode osoby zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, z jak poważnymi konsekwencjami może wiązać się tego rodzaju proceder – czasem z konsekwencjami na całe życie! Warto bliżej przyjrzeć się temu tematowi i być czujnym, zwłaszcza wówczas, gdy w najbliższym otoczeniu są dzieci. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jak reagować.

Jak złamać nogę? Prosty sposób na demobilizację

Rosyjska rzeczywistość, zwłaszcza dla młodych mężczyzn, to obecnie wojenna rzeczywistość. Choć to Rosja zaatakowała Ukrainę, nie każdy chce brać udział w „specjalnej operacji wojskowej” Putina. Nie każdy chce zabijać i ginąć za ojczyznę. Jaki pomysł mają rosyjscy mężczyźni na uniknięcie udziału w wojnie? W ostatnim czasie podejrzanie zwiększyło się zainteresowanie takimi tematami jak np. jak złamać nogę czy jak złamać rękę… Choć uszkodzenie własnego ciała w ten sposób jest niebezpiecznie i wiąże się z ryzykiem poważnych powikłań, niedoszli żołnierze zdecydowanie wolą nawet stracić rękę czy nogę niż… życie!

Jak złamać nogę, czyli trend wśród nastolatków

Nawet ten, komu udało się wejść w dorosłe życie bez większego uszczerbku na zdrowiu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak niejednokrotnie niebezpieczne i absurdalne pomysły miewa dorastająca młodzież. Młodość i dojrzewanie rządzą się swoimi prawami – trzeba to zaakceptować, ale tylko do pewnego stopnia. Dlaczego młodzi ludzie zastanawiają się nad tym, jak złamać nogę? Czasem jest to podyktowane ciekawością, chęcią uzyskania zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego czy uniknięcia sprawdzianu, innym razem np. chęcią (lub wewnętrznym przymusem!) udowodnienia otoczeniu, że jest się kimś, że jest się nieustraszonym i godnym dostąpienia przyłączenia do określonej grupy społecznej.

Zobacz także:  „Pajączki” na twarzy – pokonaj je za pomocą laserowego zamykania naczynek

Jak złamać nogę? Da się to zrobić celowo?

Tak, oczywiście, można złamać nogę celowo, ale zdecydowanie nie polecamy nikomu łamać nogi ani żadnej innej części ciała – własnego bądź obcego (np. na prośbę kolegi ze szkolnej ławki). Jest to zachowanie nieodpowiedzialne, wybitnie niebezpieczne, a do tego zwyczajnie dziwne i głupie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że „domowe sposoby” na złamanie kostki, uszkodzenie kolana itp., nie tylko nie działają, ale mogą doprowadzić do tragedii. Jakie to sposoby? Oto kilka najdziwaczniejszych odpowiedzi młodych internautów:

  • Rzucanie się ze schodów – „Chcesz złamać nogę? Rzuć się ze schodów! Nie pomoże za pierwszym razem? Rób to do skutku!”. To rady żywcem wyjęte z dyskusji na licznych młodzieżowych forach internetowych. Warto dodać, że złamanie kończyny wcale nie jest gwarantowane, za to istnieje spore prawdopodobieństwo np. wybicia zębów, złamania nosa, wstrząśnienia mózgu i wielu innych, znacznie groźniejszych i bardziej bolesnych konsekwencji.
  • Moczenie nogi w occie – sposób nie dość, że nieskuteczny, to jeszcze wyjątkowo odpychający.
  • Zawiązywanie sznurka bądź bandaża wokół kończyny – autorzy tego pomysłu twierdzą, że „musisz zostawić taki opatrunek na nodze na noc. Rano nie będziesz czuć nogi, więc możesz czymś uderzyć w piszczel z całej siły i dzięki temu złamiesz kość bez bólu”. Jeśli wykonawca tego pomysłu nie będzie czuć nogi, istnieje duża szansa, że już nigdy jej nie poczuje, bo zwyczajnie ją straci w wyniku koniecznej amputacji!

To tylko kilka z wielu niedorzecznych porad dotyczących tego, jak złamać nogę. Wszystkie pozostałe są równie bezsensowne i szkodliwe.

Na pewno warto dowiadywać się, jak złamać nogę? Odradzamy! Trzeba pamiętać o tym, że następstwem tego działania będą nie tylko gips i dodatkowe wakacje przed telewizorem. Należy liczyć się z koniecznością operacji, późniejszej rehabilitacji, a nawet z niemożnością powrotu do pełnej sprawności! 

Zobacz także:  Dowiedz się, ile zwolnienia po amputacji palca możesz otrzymać?

Zobacz też:
Archiwum: marzec 2023

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *