Porady medyczne

Jak złamać nogę? Wołanie o pomoc czy nowa moda wśród dzieci i młodzieży?

Jak złamać nogę? Wołanie o pomoc czy nowa moda wśród dzieci i młodzieży?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak złamać nogę nie przez przypadek, ale celowo? A może znasz kogoś, kto podjął taką próbę i nie rozumiesz jego motywacji? To pytanie krąży szczególnie wśród młodzieży, i to już od wielu lat. Młode osoby zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, z jak poważnymi konsekwencjami może wiązać się tego rodzaju proceder – czasem z konsekwencjami na całe życie! Warto bliżej przyjrzeć się temu tematowi i być czujnym, zwłaszcza wówczas, gdy w najbliższym otoczeniu są dzieci. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jak reagować.

Jak złamać nogę? Prosty sposób na demobilizację

Rosyjska rzeczywistość, zwłaszcza dla młodych mężczyzn, to obecnie wojenna rzeczywistość. Choć to Rosja zaatakowała Ukrainę, nie każdy chce brać udział w „specjalnej operacji wojskowej” Putina. Nie każdy chce zabijać i ginąć za ojczyznę. Jaki pomysł mają rosyjscy mężczyźni na uniknięcie udziału w wojnie? W ostatnim czasie podejrzanie zwiększyło się zainteresowanie takimi tematami jak np. jak złamać nogę czy jak złamać rękę… Choć uszkodzenie własnego ciała w ten sposób jest niebezpiecznie i wiąże się z ryzykiem poważnych powikłań, niedoszli żołnierze zdecydowanie wolą nawet stracić rękę czy nogę niż… życie!

Jak złamać nogę, czyli trend wśród nastolatków

Nawet ten, komu udało się wejść w dorosłe życie bez większego uszczerbku na zdrowiu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak niejednokrotnie niebezpieczne i absurdalne pomysły miewa dorastająca młodzież. Młodość i dojrzewanie rządzą się swoimi prawami – trzeba to zaakceptować, ale tylko do pewnego stopnia. Dlaczego młodzi ludzie zastanawiają się nad tym, jak złamać nogę? Czasem jest to podyktowane ciekawością, chęcią uzyskania zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego czy uniknięcia sprawdzianu, innym razem np. chęcią (lub wewnętrznym przymusem!) udowodnienia otoczeniu, że jest się kimś, że jest się nieustraszonym i godnym dostąpienia przyłączenia do określonej grupy społecznej.

Zobacz także:  Zarobki lekarzy i pielęgniarek -  ile zarabia pielęgniarka?

Jak złamać nogę? Da się to zrobić celowo?

Tak, oczywiście, można złamać nogę celowo, ale zdecydowanie nie polecamy nikomu łamać nogi ani żadnej innej części ciała – własnego bądź obcego (np. na prośbę kolegi ze szkolnej ławki). Jest to zachowanie nieodpowiedzialne, wybitnie niebezpieczne, a do tego zwyczajnie dziwne i głupie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że „domowe sposoby” na złamanie kostki, uszkodzenie kolana itp., nie tylko nie działają, ale mogą doprowadzić do tragedii. Jakie to sposoby? Oto kilka najdziwaczniejszych odpowiedzi młodych internautów:

  • Rzucanie się ze schodów – „Chcesz złamać nogę? Rzuć się ze schodów! Nie pomoże za pierwszym razem? Rób to do skutku!”. To rady żywcem wyjęte z dyskusji na licznych młodzieżowych forach internetowych. Warto dodać, że złamanie kończyny wcale nie jest gwarantowane, za to istnieje spore prawdopodobieństwo np. wybicia zębów, złamania nosa, wstrząśnienia mózgu i wielu innych, znacznie groźniejszych i bardziej bolesnych konsekwencji.
  • Moczenie nogi w occie – sposób nie dość, że nieskuteczny, to jeszcze wyjątkowo odpychający.
  • Zawiązywanie sznurka bądź bandaża wokół kończyny – autorzy tego pomysłu twierdzą, że „musisz zostawić taki opatrunek na nodze na noc. Rano nie będziesz czuć nogi, więc możesz czymś uderzyć w piszczel z całej siły i dzięki temu złamiesz kość bez bólu”. Jeśli wykonawca tego pomysłu nie będzie czuć nogi, istnieje duża szansa, że już nigdy jej nie poczuje, bo zwyczajnie ją straci w wyniku koniecznej amputacji!

To tylko kilka z wielu niedorzecznych porad dotyczących tego, jak złamać nogę. Wszystkie pozostałe są równie bezsensowne i szkodliwe.

Na pewno warto dowiadywać się, jak złamać nogę? Odradzamy! Trzeba pamiętać o tym, że następstwem tego działania będą nie tylko gips i dodatkowe wakacje przed telewizorem. Należy liczyć się z koniecznością operacji, późniejszej rehabilitacji, a nawet z niemożnością powrotu do pełnej sprawności! 

Zobacz także:  Jak efektywnie pozbyć się kurzu i alergenów z domu?

Zobacz też:
Archiwum: marzec 2023

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *