Porady medyczne

Jak złamać nadgarstek? Odpowiedź pożądana przez młodzież!

Jak złamać nadgarstek? Odpowiedź pożądana przez młodzież!

Czy wiesz, jak wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób uszkodzić określone części ciała? Młodzież bardzo często poszukuje w internecie odpowiedzi na to, jak złamać nadgarstek, rękę czy nogę. Niesamowite i jednocześnie przerażające jest to, jak wiele owych odpowiedzi krąży na licznych forach. Oczywiście wszystkie „dobre rady” są nieskuteczne i wyjątkowo niebezpieczne. Niesłychane jest również to, jak ogromną kreatywnością wykazują się młodzi ludzie, aby osiągnąć cel – np. złamanie nadgarstka – tylko po to, by nie iść na następny dzień do szkoły na sprawdzian lub zapewnić sobie zwolnienie z lekcji wychowania fizycznego…

Jak złamać nadgarstek? Zdecydowanie tego nie próbuj!

Złamanie nadgarstka może wydawać się bardziej „atrakcyjną” i bezpieczniejszą formą urazu niż np. złamanie nogi. Według domorosłych, młodocianych znawców tematu uszkodzenia tego można dokonać w sposób szybszy i mniej bolesny. Czy tak jest w rzeczywistości? Oczywiście, że nie! Nie istnieje absolutnie żaden szybki, bezpieczny i bezbolesny sposób na złamanie nadgarstka czy innej części ciała. Młode osoby, które poszukują informacji o tym, jak złamać nadgarstek czy jak złamać rękę, zupełnie nie zdają sobie z tego sprawy. W swojej młodzieńczej naiwności, a często też pod presją, sięgają po szkodliwe rozwiązania, których często tragicznych skutków nie mogą przewidzieć.

Jak złamać nadgarstek? Po co komuś ta wiedza?

Wiele osób, w szczególności młodych, szuka odpowiedzi na to, jak złamać nadgarstek, aby uniknąć np. pójścia do szkoły na trudny sprawdzian czy zapewnić sobie na dłuższy czas zwolnienie z lekcji wychowania fizycznego. Zdarza się też, że urazy tego rodzaju są skutkiem np. niemądrego zakładu czy chęci udowodnienia rówieśnikom tego, jakim jest się odważnym i „przebojowym”. Oczywiście zachowanie takie nie dowodzi ani odwagi, ani przebojowości, a jedynie braku odpowiedzialności i lekkomyślności.

Jak złamać nadgarstek? „Sprawdzone” sposoby i konsekwencje

Młodzież na licznych forach doradza sobie, jak złamać nadgarstek szybko i bezboleśnie. Prawda jest jednak taka, że nie da się tego zrobić w ten sposób, a niegroźne zdaniem wielu złamanie nadgarstka może okazać się bardzo poważnym uszczerbkiem, wymagającym nawet operacji i długotrwałej rehabilitacji. Niestety nie zawsze też ręka po takim urazie odzyskuje pełną sprawność! Jakie pomysły mają młodzi ludzie? Rzekomo ma działać np. wymoczenie ręki w occie i silne uderzenie nią o coś. Niektórzy proponują również m.in. przytrzaśnięcie ręki drzwiami lub celowy upadek, np. ze schodów – tak, aby przewrócić się właśnie na rękę.

Czy warto w ogóle wiedzieć, jak złamać nadgarstek? Nie! I oby nikt nie musiał się o tym przekonywać na własnej skórze oraz borykać z konsekwencjami zdrowotnymi, które mogą być poważne.


Zobacz też:
Archiwum: marzec 2023

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *