Dexilant to lek stosowany w przypadku pojawienia się uciążliwych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Dostępny jest wyłącznie na receptę. Czytaj artykuł, by dowiedzieć się, jak się go stosuje, jakie dawki są zalecane, a kto nie powinien przyjmować tego leku.
Dexilant – co to jest?
Dexilant to preparat dostępny na receptę. Powinien być stosowany wyłącznie na zalecenie lekarza. Specyfik ma postać kapsułek doustnych. Efekt stosowania leku to zmniejszenie wydzielania kwasu żołądkowego. Substancją czynną leku jest dekslanzoprazol.
Dexilant – zastosowanie
Chcesz wiedzieć, w jakich sytuacjach stosuje się Dexilant? Ten lek pomocny jest między innymi dla pacjentów borykających się z refluksowym zapaleniem przełyku oraz zgagą.
Dexilant – dawkowanie i droga podania
Jak dawkować lek Dexilant, który dostępny jest w postaci kapsułek doustnych?
- Według zaleceń na ulotce dawkę 30 mg na dobę przez 6 miesięcy mogą stosować osoby, u których koniecznie jest długotrwałe zahamowanie wydzielania kwasu żołądkowego.
- Dawka 60 mg na dobę zalecana jest osobom z refluksowym zapaleniem przełyku.
Należy stosować się do zaleceń lekarza i nie przekraczać dawki, która została przez niego wyznaczona. Przyjęcie zbyt dużego stężenia substancji czynnej może powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości.
Dexilant – przeciwwskazania do stosowania
Zastanawiasz się, jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Dexilant? Przede wszystkim omawianego specyfiku nie powinny stosować osoby z nadwrażliwością na którykolwiek składnik leku. Poza tym nie zaleca się stosowania tych kapsułek w przypadku ciąży i u kobiet karmiących piersią, chyba że lekarz stwierdzi inaczej.
Dexilant – możliwe działania niepożądane
Lek Dexilant, podobnie jak wiele innych leków, może być przyczyną pojawienia się niepożądanych dolegliwości. Do objawów najczęściej zgłaszanych przez pacjentów można zaliczyć między innymi:
- ból głowy;
- nudności i wymioty;
- bóle brzucha;
- wzdęcia i zaparcia.
Zobacz też:
- Tetralysal – jakie jest zastosowanie leku?
- Milurit – poznaj zastosowanie i możliwe działania niepożądane leku!
- Olfen – kiedy można go stosować? Sprawdź!
- Neoparin – jakie jest zastosowanie leku? Dowiedz się, jak dawkować Neoparin!
- Tramadol – dawkowanie, zastosowanie, przeciwwskazania
- Biseptol – antybiotyk na zakażenia bakteryjne
- Seronil – działanie, zastosowanie, przeciwwskazania
- Heparegen – czym jest i kiedy się go stosuje? Sprawdź!