Syndrom odstawienia alkoholu – co warto o nim wiedzieć?
Syndrom odstawienia alkoholu jest jedną z konsekwencji regularnego nadużywania alkoholu. Czym się objawia? Przeczytaj i sprawdź, jak rozpoznać i leczyć alkoholowy zespół abstynencyjny.
Syndrom odstawienia alkoholu jest jedną z konsekwencji regularnego nadużywania alkoholu. Czym się objawia? Przeczytaj i sprawdź, jak rozpoznać i leczyć alkoholowy zespół abstynencyjny.
Nadmiar obowiązków, rosnące wymagania i zbyt wiele możliwości rozwoju, sprawiają, że mamy tendencję do zatracania się w pracy. Syndrom chronicznego zmęczenia jest uważany za chorobę cywilizacyjną. Przeczytaj i sprawdź, czy grozi też tobie.
Syndrom Gardnera jest jednym z zaburzeń psychicznych spowodowanych przeżytą w dzieciństwie traumą. Schorzenie to negatywnie wpływa na rozwój psychiczny dzieci i może rodzić problemy w dorosłym życiu. Co o nim wiadomo? Jak go leczyć? Sprawdź!
Syndrom obcej ręki to nietypowe zaburzenie polegające na tym, że osoba nim dotknięta odbiera swoje ręce jako obce. Jesteś ciekawy, jakie są przyczyny i pozostałe objawy tej dolegliwości? Przeczytaj nasz artykuł!
Syndrom wicia gniazda to sytuacja, w której chęć stworzenia w domu miejsca dla jeszcze nienarodzonego dziecka staje się czymś więcej. Ciągnie za sobą duże wydatki i niczym nieuzasadnione chęci zmian. Jak nad nim zapanować?
Objaw Raynauda to nietypowa przypadłość, która charakteryzuje dwa schorzenia – syndrom Raynauda i chorobę Raynauda. Czym różnią się od siebie te dwie przypadłości? Jak wygląda leczenie objawu Raynauda? Poznaj odpowiedzi na te pytania!
Być może syndrom Alicji w Krainie Czarów brzmi bajkowo, lecz w rzeczywistości jest poważnym zaburzeniem. Osoby, które go doświadczają, nie mogą ufać własnym zmysłom, a otaczająca je rzeczywistość wydaje się zniekształcona. Czy da się go wyleczyć? Sprawdź!
Syndrom wilkołaka to wstydliwe schorzenie, które niestety dość ciężko ukryć i leczyć. Objawia się gęstym, grubym owłosieniem – często w takich miejscach, w których u większości ludzi nie występuje. Skąd bierze się hipertrichoza? Dowiedz się, jak ją leczyć!
Ciąża to szczególny okres w życiu kobiety, ale nie tylko – w niektórych przypadkach u partnerów przyszłych mam pojawia się tzw. syndrom kuwady – panowie przeżywają wówczas dolegliwości ciążowe. Co wiadomo o tej interesującej przypadłości? Sprawdź!
Wyobrażasz sobie spać 20 godzin dziennie lub przespać całe 3 tygodnie? Tak właśnie wygląda życie osób cierpiących na syndrom śpiącej królewny. Wzmożona senność to tylko jeden z kilku objawów zespołu Kleinego-Levina. Jak dokładnie wygląda to schorzenie?
Syndrom Pataua to najrzadziej spotykana postać trisomii – jednocześnie jest też jednak najcięższa. W komórkach organizmu znajduje się trzeci egzemplarz chromosomu 13. Co to oznacza dla dziecka z taką wadą wrodzoną?
Syndrom stresu pourazowego może pojawić się po wypadku samochodowym, napaści bądź innym traumatycznym przeżyciu. Osoba, która doświadczyła takich sytuacji, może borykać się z lękiem, stresem lub depresją. Jak sobie z nimi poradzić?
Syndrom dziecka alkoholika, czyli w skrócie DDA, to zespół schematów działania, które dziecko wynosi ze swojego domu rodzinnego, w którym istniał problem alkoholowy. Zaburzenia te mają podłoże psychologiczne. Przeczytaj i dowiedz się więcej o tym zaburzeniu.
Syndrom rezygnacji najczęściej spotykany jest wśród dzieci imigrantów. Jedzą i piją coraz mniej, stopniowo odcinają się od otaczającej ich rzeczywistości, aż w końcu zapadają w śpiączkę. Może ona trwać kilka miesięcy, a nawet lat!
Syndrom Münchhausena polega na zgłaszaniu lekarzowi fikcyjnych objawów lub samodzielnego ich wywoływania. Zastępczy zespół Münchhausena jest jeszcze groźniejszy, bo polega na truciu najbliższych, bezradnych osób. Jak radzić sobie z tym problemem?
Syndrom białego fartucha objawia się nieprawidłowym odczytem ciśnienia pacjenta mierzonego w gabinecie lekarskim. Wyniki różnią się od tych mierzonych w domu. Jest to niekontrolowana reakcja ciała na stresujące otoczenie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o tym ciekawym zjawisku.
Syndrom jerozolimski znany jest też jako obłęd jerozolimski. To urojenie, które spotyka turystów i pielgrzymów odwiedzających Palestynę i miejsca biblijne. Dowiedz się, jak się objawia i czy zagraża też tobie.
Spożywanie alkoholu w ciąży ma poważne skutki na wygląd i rozwój dziecka. Pojawia się tzw. syndrom FAS, który obejmuje szereg różnych objawów. Rodzaj dysfunkcji zależy od typu FASD. Dowiedz się, jak alkohol zagraża twojemu dziecku.
Ból kości piszczelowej może pojawiać się u osób w każdym wieku. Towarzyszy zarówno osobom aktywnym, jak i osobom stroniącym od sportów. Co go powoduje? Jak go uniknąć? Przeczytaj i dowiedz się, jak zwalczyć ból kości piszczelowej!
Ból kości udowej przy biodrze może być spowodowany wieloma czynnikami. Jak z nim walczyć? Kiedy udać się do lekarza? Co zrobić, gdy ból kości udowej w nocy jest najsilniejszy? Czy ból kości udowej w ciąży to częste zjawisko? Poznaj odpowiedzi na te pytania!
Bóle fantomowe to zjawisko zaskakujące i często zadziwiające pacjentów. Co jest ich przyczyną? W jaki sposób są odczuwane? Kiedy możesz się ich spodziewać? Sprawdź i przekonaj się, czy grozi ci ból fantomowy.
Bóle głowy to codzienny problem wielu Polaków. W zależności od tego, czym są spowodowane, mogą być w odpowiedni sposób leczone. Z artykułu dowiesz się, jak pozbyć się bólu głowy na stałe.
Jak pozbyć się bólu brzucha? Ból brzucha jest uciążliwą dolegliwością, która może utrudniać normalne funkcjonowanie. Jak pozbyć się bólu brzucha podczas miesiączki, a jak po spożyciu alkoholu? Kiedy udać się do lekarza? Poznaj odpowiedzi na te pytania!
Syndrom Łazarza i odruch Łazarza to określenia brzmiące dość złowrogo – chociaż rzadko, zdarzają się jednak naprawdę. Te dwa zjawiska różnią się od siebie, lecz oba polegają na nieprawdopodobnym „ożyciu” martwego ciała.