Starzenie się skóry, niektóre schorzenia, ekspozycja na promieniowanie UV, nieodpowiednia dieta i niesprzyjająca pogoda mogą być przyczyną szpecących „pajączków” na twarzy. Są to tzw. teleangiektazje, czyli uszkodzone naczynia włosowate, które widoczne są na powierzchni skóry. Laserowe zamykanie naczynek to najskuteczniejsza metoda walki z tymi niedoskonałościami. Wyjaśniamy, na czym polega ta procedura.
Jak się pozbyć „pajączków” na twarzy?
Główną przyczyną powstawania „pajączków” są predyspozycje genetyczne. Czynniki sprzyjające tworzeniu się teleangiektazji to:
- zaburzenia hormonalne i krążeniowe,
- nadciśnienie tętnicze,
- nadmierne opalanie,
- wysokoprzetworzona dieta,
- niesprzyjające warunki atmosferyczne (np. duże różnice temperatur w pomieszczeniach i na zewnątrz),
- trądzik różowaty.
W ramach domowej pielęgnacji możesz zapobiegać tworzeniu się nowych „pajączków”, stosując odpowiednie kosmetyki i suplementy. Trudno jednak pozbyć się ich całkowicie stosując tylko kremy do cery naczynkowej. Aby odzyskać jednolity koloryt skóry, warto wybrać się do kliniki medycyny estetycznej specjalizującej się w usuwaniu naczynek. Jedną z najskuteczniejszych metod jest laserowe zamykanie naczynek przy pomocy lasera na naczynka Cutera Excel V – skorzystasz z niego m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Czym się charakteryzuje ten zabieg? Jakie przynosi efekty? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.
Usuwanie naczynek w gabinecie medycyny estetycznej
Jeśli na Twojej skórze pojawiły się już „pajączki” i stanowi to dla Ciebie problem natury estetycznej, warto wybrać się do kliniki medycyny estetycznej. Odpowiednio dopasowana terapia daje szansę na trwałe poprawienie wyglądu skóry i wzmocnienie jej zdolności obronnych. Zanim jednak lekarz przystąpi do laserowego zamykania naczynek, musi przeprowadzić z Tobą wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań. Zabiegów z użyciem lasera nie stosuje się w przypadku kobiet w ciąży oraz osób ze świeżą opalenizną. Należy zrezygnować z zabiegu laseroterapii podczas przyjmowania leków psychotropowych, retinoidów oraz pewnych grup antybiotyków. Dyskwalifikują również schorzenia skórne, takie jak bielactwo, łuszczyca, nowotwór skóry, a także skłonności do bliznowców.
Czym się charakteryzuje zabieg laserowego zamykania naczynek?
Laserowe zamykanie naczynek przy pomocy urządzenia Cutera Excel V trwa od kilku do kilkunastu minut. W przypadku niewielkich zmian efekty osiągane są zwykle po jednym zabiegu. Rozleglejsze zmiany naczyniowe usuwa się podczas serii zabiegów. Wysoka moc i dwie długości fali laserowej umożliwiają indywidualne dopasowanie zabiegu do potrzeb pacjenta.
Urządzenie emituje impuls laserowy, który dociera do rozszerzonych naczyń krwionośnych. Światło lasera zostaje wchłonięte przez hemoglobinę. Laser działa poprzez wybiórcze działanie na hemoglobinę. Powstałe ciepło niszczy ściany naczyń krwionośnych i powoduje fotokoagulację. Naczynie zostaje obkurczone, trwale zamknięte oraz ulega wchłonięciu, przez co przestaje być widoczne na powierzchni skóry. Po zabiegu należy chronić skórę przed słońcem, unikać gorących kąpieli i zrezygnować z wizyt w saunie. Skórę twarzy należy smarować kremem z wysokim filtrem UV.
Efekty laserowego zamykania naczynek są trwałe, ale nie dają gwarancji, że w przyszłości nie pojawią się nowe zmiany. Osoby z cerą naczynkową powinny przygotować się na konieczność regularnej laseroterapii, aby utrzymać skórę w doskonałej kondycji.
W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/
Zobacz też:
- Czy laser może usunąć bliznę bez śladu?
- Kto może wykonywać zabiegi z medycyny estetycznej?
- Osocze bogatopłytkowe w zabiegach ginekologii estetycznej – poznaj jego niezwykłe właściwości
- Czy warto poddać się laserowej korekcji wzroku?
- Karboksyterapia – dla kogo jest ten zabieg?
- W jaki sposób przygotować się do przeprowadzenia zabiegu?
- Rehabilitacja z użyciem fali uderzeniowej – dla kogo?
- Rehabilitacja – prądy: skutki uboczne