Porady medyczne

Praca w branży medycznej. Od czego zacząć i jak znaleźć swoją drogę

Praca w branży medycznej. Od czego zacząć i jak znaleźć swoją drogę

Wielu młodych studentów myśli o karierze medycznej. Ta branża ma wiele możliwości, jest szlachetna, a płaca znacznie powyżej średniej. Jednak tym, co powstrzymuje większość tych marzeń, jest fakt, że bycie lekarzem to ciężka praca, kosztowna i daleka od bycia na liście najłatwiejszych rzeczy do zrobienia. Dlatego wiele osób wybiera krótszą, tańszą, ale satysfakcjonującą ścieżkę kariery asystenta lekarza.

Krótka droga: Zostań asystentem lekarza

Zasadniczo ratownicy medyczni to zawodowi lekarze, którzy wiedzą trochę o wszystkim w branży. Mogą diagnozować drobne problemy zdrowotne, przeprowadzać drobne operacje, odwiedzać pacjentów ambulatoryjnych, umawiać się na wizyty, prowadzić dokumentację medyczną i wykonywać każdą inną pracę oferowaną im przez dziedzinę medycyny. Jednak mistrzowie nie mają specjalizacji.

Jako lekarz będziesz miał możliwość pracy w dowolnej placówce medycznej, od najmniejszej placówki w obozie dla uchodźców po duże szpitale w dużych miastach na całym świecie. Dobra wiadomość w tym przypadku jest taka, że ​​mając tytuł licencjata z dowolnej dziedziny, możesz ukończyć dwuletni kurs medycyny i będziesz gotowy, aby rozpocząć karierę w tej pracy. Posiadacze stopni naukowych są pod tym względem nieco uprzywilejowani, ale każdy może do nich dołączyć.

Znalezienie takiej pracy nie będzie trudne, ponieważ tacy specjaliści są teraz dość poszukiwani. Aby znaleźć odpowiednią pracę, użyj słów kluczowych takich jak opiekun medyczny w szpitalu.

Inne osoby decydują się na szkolenie z zakresu life coachingu, a następnie zakładają własną, prywatną praktykę coachingową. Dzięki temu certyfikatowi nadal możesz znaleźć drogę do medycyny jako terapeuta lub doradca życiowy. Dzieje się tak, jeśli weźmiesz pod uwagę diagnozę terapeutyczną zestresowanego, stłumionego umysłu.

Dłuższa droga: przyjęcie na studia medyczne

Dłuższa podróż obejmuje długie godziny w klasie, przejście przez wiele kamieni milowych i ostatecznie uzyskanie certyfikatu. Niektóre z tych kroków obejmują:

Stopień przedmedyczny lub licencjat

Większość lekarzy rozpoczyna karierę w medycynie od uzyskania wstępnego stopnia medycznego lub stopnia wyższego. Jak pokazuje praktyka, lekarze powinni dobrze znać matematykę, chemię i biologię. Posiadanie tytułu licencjata lub dyplomu z innych pokrewnych dziedzin – finansów, krytycznego myślenia itp. – będzie dodatkowym atutem.

Znalezienie pracy związanej z medycyną

Jeśli obecnie pracujesz jako ratownik medyczny lub wykonujesz inną pracę związaną z medycyną, masz duże szanse dostać się do uznanej szkoły medycznej. Inne prace obejmują pracę jako asystent lekarza starszego lekarza, administrator w szpitalu lub wolontariusz w domu opieki. Zawód tłumacza medycznego jest również korzystny, ponieważ jest na niego ogromne zapotrzebowanie. Te prace pokazują, jak bardzo pasjonujesz się medycyną.

Egzamin wstępny na studia medyczne

Test ten przeprowadzany jest na bezpiecznych komputerach. Test zasadniczo sprawdza, jak dobry jesteś w naukach ścisłych i pokrewnych humanistyce. Wystarczy zarejestrować się na badanie na stronie Medical College Admissions Test i poczekać na telefon. Aby zwiększyć swoje szanse na zdanie tego egzaminu, konieczne może być wcześniejsze utworzenie planu nauki online i opracowanie strategii nauki zapewniającej sukces.

Szkoła medyczna

Jeśli zdasz testy, zostaniesz zapisany do szkoły medycznej, w której przepracowałeś co najmniej 3 lata. Warto zaznaczyć, że nikt nie ma prawa dostać szansy na żadnej uczelni medycznej, a prawo przyjmowania studentów należy do dyrekcji i administratorów szkoły.

Podczas studiów na uczelni medycznej zapoznasz się z kluczowymi specjalnościami medycznymi, takimi jak farmakologia i fizjologia. Będziesz miał wystarczające doświadczenie, które pomoże Ci wybrać kierunek, który chcesz kontynuować po ukończeniu studiów. Będziesz musiał ciężko pracować, aby uzyskać oceny, ponieważ niepowodzenia w tej dziedzinie nie są akceptowane.

Rezydencja

Jeśli zdasz egzaminy uniwersyteckie i ukończysz szkołę medyczną, zostaniesz zapisany do instytucji medycznej na pobyt stały. Większość rezydencji trwa co najmniej trzy lata. Pod wieloma względami będziesz przypominał lekarza i będziesz mógł wykonywać obowiązki, na które pozwala ci karta wyników szkoły medycznej. Starsi lekarze w Twojej specjalizacji ocenią Twoją przydatność do pełnienia funkcji wykwalifikowanego lekarza, zanim zarekomendują Cię do certyfikacji.

Zostań lekarzem

Na polecenie przełożonego wyższego szczebla możesz przystąpić do egzaminu na licencję lekarską. Dopiero po zdaniu tego egzaminu możesz wykonywać praktykę w szpitalach publicznych lub w ramach prywatnej praktyki.

Zawód lekarza należy do najstarszych: tak jak przed wiekami za życie i zdrowie człowieka odpowiada specjalista. Lekarz to jedna z najtrudniejszych, a jednocześnie najbardziej poszukiwanych i dobrze płatnych specjalności nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. I ten trend będzie się utrzymywał przez wiele lat.

Tekst promocyjny


Zobacz też:
Archiwum: wrzesień 2023

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *