Porady medyczne

Jaki problem najczęściej przytrafia się podczas seksu? – Ratownik Odpowiada

Jaki problem najczęściej przytrafia się podczas seksu? – Ratownik Odpowiada

Chyba nie ma wśród nas osoby, która nie czerpałaby przyjemności z seksu. Jest to bowiem jednak z tych uciech, która pozwala się nam odprężyć, zrelaksować i wyrazić nasze uczucia względem partnera lub partnerki. Niemniej jednak podczas stosunku, mogą przytrafić się krępujące problemy, których nikt z nas się nie spodziewa. Zakleszczenie podczas seksu jest jednym z nich.

Czy seks zawsze jest idealny? Nie do końca!

Nie da się ukryć, że każdy z nas traktuje seks jako jedną z najwyższych, możliwych przyjemności. Według nas, podczas stosunku seksualnego dosłownie wszystko jest idealne i z pewnością chcemy dołożyć wszelkich starań do tego, by tak pozostało. Wobec tego skutecznie tworzymy nastrój, który sprzyja miłosnym uniesieniom, staramy się maksymalnie odprężyć i zrelaksować, a także dbamy o to, by wykreować napięcie seksualne, które będzie miało okazję eksplodować podczas stosunku. Kobiety i mężczyźni zawsze mają swoje wizje idealnego zbliżenia i mają swoje fantazje seksualne, które starają się realizować wspólnie. Nie da się jednak ukryć, że nie wszystko zawsze jest tak kolorowe i piękne, jak mogłoby się nam to wydawać. Bardzo często bowiem idealizujemy stosunek seksualny, a co za tym idzie nie dopuszczamy do siebie myśli odnośnie tego, że coś podczas seksu może nie pójść w ten sposób, w jaki tego oczekujemy. Okazuje się, że w naszym społeczeństwie, a także na lekcjach edukacji seksualnych nie mówi się o problemach, które mogą się podczas współżycia pojawić. To z kolei sprawia, że nie jesteśmy świadomi i w razie wystąpienia niesprzyjającej okoliczności, tak naprawdę nie mamy pojęcia o tym, jak zareagować.

Zakleszczenie podczas seksu- najpopularniejszy problem

Zakleszczenie ludzi podczas stosunku jest chyba jednym z najpopularniejszych problemów jakie pojawiają się podczas współżycia. Z pewnością każdy z nas o takiej sytuacji gdzieś, kiedyś usłyszał, jednak mało kto z nas tego doświadczył. Niemniej jednak warto sobie zdać sprawę z tego, że zakleszczenie podczas seksu jest niezwykle poważnym i dość niebezpiecznym problemem. Na czym on polega i jak do niego dochodzi?

O zakleszczeniu podczas seksu możemy mówić w momencie, kiedy partner nie może wysunąć członka z pochwy partnerki. Z pewnością wielu z nas taka sytuacja wydaje się całkowicie anormalna, jednak jest ona jak najbardziej realna. W momencie stosunku kiedy partnerka poczuje się niepewnie, niekomfortowo lub będzie zestresowana, może przydarzyć się sytuacja, w której dojdzie do mimowolnego skurczu pochwy. Wówczas partner nie ma możliwości wysunięcia członka.

– informuje ekspertka od seksuologii

Takiej sytuacji dodatkowo towarzyszy stres i ogromne zakłopotanie, a także partner często próbuje uwolnić się z potrzasku, co dodatkowo sprawia, że mięśnie pochwy jeszcze solidniej się zakleszczają. W takim przypadku panowie mogą nawet odczuwać realny ból fizyczny. Zakleszczenie podczas seksu może być niezwykle niebezpieczne.

Jak uwolnić się z potrzasku, czyli jak rozluźnić mięśnie pochwy? 

Sytuacja w której mięsnie pochwy partnerki się skurczają i dochodzi do zakleszczenia, jest przysłowiową sytuacją bez wyjścia. Niestety uspokojenie partnerki i przeczekanie skurczy nie rozwiążą problemu. Nie da się ukryć, że jedyną możliwością jest skontaktowanie się z pogotowiem ratunkowym. Z całą pewnością sytuacja ta nie jest przyjemna dla żadnego z partnerów i pojawienie się w dodatku ekipy pogotowia ratunkowego jest niezwykle zawstydzające, to jednak nie ma innego rozwiązania. Ratownik medyczny, który pojawi się na miejscu będzie zmuszony podać partnerce domięśniowy zastrzyk, który pozwoli na natychmiastowe rozluźnienie mięśni, a w efekcie na uwolnienie partnera. Warto wiedzieć, że zakleszczenie podczas stosunku nie jest dla ratowników medycznych nową sytuacją i z pewnością spieszyli oni na ratunek już nie jednej parze. Warto więc- jeśli zdarzyła się nam taka sytuacja- schować dumę do kieszeni, a także bez wahania wybrać numer na pogotowie ratunkowe.


Zobacz też:
Archiwum: czerwiec 2022

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *