Porady medyczne

Nagła potrzeba zdrowotna na urlopie? Wybierz e-wizytę

Nagła potrzeba zdrowotna na urlopie? Wybierz e-wizytę

Zdarza się, że podczas urlopu następuje nagłe pogorszenie zdrowia wskutek urazu, infekcji czy zatrucia. W celu konsultacji medycznej dobrze jest wówczas odbyć e-wizytę. Bez względu na twoją lokalizację lekarz postawi diagnozę i zaproponuje leczenie online.

W artykule znajdziesz informacje na temat:

E-wizyta na wakacjach

Urazy, przeziębienie czy innego rodzaju pogorszenie zdrowia to ostatnia rzecz, jakiej można sobie życzyć podczas długo wyczekiwanego wypoczynku od pracy czy nauki, ale tego typu sytuacji nie sposób przewidzieć. Poszkodowany członek wyprawy może jednak potrzebować fachowej pomocy, która umożliwi mu dokończenie wycieczki lub bezpieczny powrót do domu. Niekiedy jednak z pewnych przyczyn lokalne przychodnie bywają niedostępne lub nie można zapisać się w nich na wizytę. Zdarza się również, że stan zdrowia chorego nie jest na tyle niepokojący, żeby pogotowie ratunkowe musiało podjąć akcję. Poza tym zespół może czasem mieć z jakiegoś powodu trudności w dotarciu do poszkodowanego. W takich nietypowych okolicznościach bezcenna jest telekonsultacja medyczna za pośrednictwem specjalnej platformy usługowej. Można umówić się na e-wizytę z wybranym lekarzem lub doradcą medycznym o dowolnej porze, bez względu na lokalizację. Istotne jest tylko, aby mieć zasięg sieci telefonicznej lub internetowej w aparacie komórkowym oraz dokument tożsamości (jeśli nie jest się stałym abonentem takiej platformy lub nie ma się w pamięci danych osobowych swoich albo poszkodowanego). To praktyczne rozwiązanie nie tylko podczas oczekiwania na przybycie pogotowia ratunkowego i w razie braku dostępu do przychodni. Sprawdzi się także na urlopie za granicą. Co więcej, e-wizytę możesz odbyć zarówno w terenie, jak i w hotelowym pokoju. W jej trakcie lekarz online przeprowadza wywiad i analizuje informacje na temat stanu zdrowia chorego, aby móc zaproponować odpowiednie metody leczenia. W zależności od sytuacji możesz dostać np. wskazówki dotyczące postępowania zachowawczego, w tym zabiegów łagodzących dolegliwości. 

Zobacz także:  Złamanie kości ogonowej. Ile zwolnienia przysługuje po takim urazie?

Z czym do lekarza online?

Teleporada to forma kontaktu z lekarzami różnych specjalności. Możliwość odbycia pilnej konsultacji z jednym z nich warto wziąć pod uwagę już na etapie planowania wyjazdu. Przede wszystkim dobrze jest skorelować cel podróży z zakresem specjalizacji lekarzy dostępnych na danej platformie. Nie można też pominąć rodzaju chorób obciążających przewlekle członków wyprawy, ponieważ może pojawić się u nich nasilenie pewnych dolegliwości w wyniku wpływu obcego środowiska i stylu wycieczki. To istotne zabezpieczenie na wypadek tego, jeśli twój organizm zmaga się dodatkowo z chorobami np. na tle krążeniowym. Upewnij się wówczas, że wybrana platforma oferuje konsultacje z odpowiednim specjalistą. Dobrze jest przygotować się w ten sposób do urlopu nie tylko w razie nagłej potrzeby zdrowotnej. Poza udzieleniem porady lekarz online może wystawić e-receptę. To ważne, zwłaszcza jeśli mimo najszczerszych chęci zapomnisz spakować do plecaka swoich stałych leków. E-wizyta pozwoli ci kontynuować wyjazd, ponieważ będziesz miał możliwość wykupić niezbędne farmaceutyki w lokalnej aptece, z dala od domu. Kiedy już wybierzesz e-przychodnię, zapisz sobie w zakładkach przeglądarki telefonu adres jej strony WWW. To skróci czas na poszukiwania danych kontaktowych do rejestracji wizyty.


Zobacz też:
Archiwum: październik 2022

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *