Baza leków

Bravera Control – skład, zastosowanie, działania niepożądane

Bravera Control to lek o właściwościach znieczulających, który działa miejscowo. Ten preparat dostępny bez recepty stosuje się w objawowym leczeniu problemu przedwczesnego wytrysku. Może być stosowany jedynie przez dorosłych mężczyzn, którzy muszą zachować szczególną ostrożność podczas aplikacji. Czy występują przeciwwskazania i działania niepożądane? Jakie jest zalecane dawkowanie? Niezbędne informacje o tym leku przedstawiamy poniżej.

Bravera Control – co to jest?

Bravera Control to lek o miejscowym działaniu znieczulającym. Stosuje się go w celu zmniejszenia wrażliwości penisa na dotyk, czego efektem będzie dłuższy stosunek seksualny. 

Preparat ten może być elementem terapii przedwczesnego wytrysku. Substancją czynną w nim zawartą jest lidokaina, która hamuje przewodnictwo i wyzwalanie impulsów nerwowych. 

Lek Bravera Control występuje w formie aerozolu aplikowanego bezpośrednio na skórę

Bravera Control – zastosowanie

Aerozol może być aplikowany przed planowanym stosunkiem seksualnym. Jak wspomnieliśmy, zmniejsza wrażliwość penisa na dotyk, a tym samym opóźnia ejakulację. Pozwala objawowo walczyć z problemem przedwczesnego wytrysku. 

Bravera Control – dawkowanie i droga podania

Lek Bravera Control należy aplikować bezpośrednio na skórę prącia (zarówno na trzon, jak i na żołądź). Zalecana dawka to od 3 do 7 naciśnięć pompki. Cały penis musi zostać pokryty preparatem. 

Aplikację należy przeprowadzić na 15 minut przed planowanym stosunkiem. Odpowiednią ilość środka należy wypraktykować, ponieważ zalecane jest stosowanie jak najmniejszej, lecz nadal skutecznej dawki. 

Pomiędzy aplikacjami należy zachować co najmniej czterogodzinny odstęp. 

W ciągu doby można zaaplikować maksymalnie 22 pompki produktu. Maksymalny czas korzystania z leku Bravera Control bez konsultacji z lekarzem to miesiąc. 

Zobacz także:  Co to jest Xanax? Jak działają leki uspokajające? Skutki uboczne i zagrożenia Xanaxu

Bravera Control – przeciwwskazania do stosowania

Kluczowym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na substancje pomocnicze bądź substancję czynną, a także inne leki miejscowo znieczulające, które należą do grupy substancji amidowych. Należy pamiętać, że nadwrażliwość będąca przeciwwskazaniem może dotyczyć obu partnerów. 

Nie należy stosować leku Bravera Control w przypadku:

  • uszkodzonej lub zmienionej zapalnie skóry i błony śluzowej w obrębie genitaliów obu partnerów;
  • ciąży partnerki;
  • nieodpowiedniego wieku (u osób poniżej 18. roku życia oraz u seniorów);
  • kobiet. 

Należy również uważać, aby preparat nie dostał się do jamy ustnej lub oczu. 

Bravera Control – możliwe działania niepożądane

Stosowanie leku Bravera Control może wiązać się z wystąpieniem pewnych działań niepożądanych. Zdarzają się one jednak wyjątkowo rzadko. Może pojawić się pobudzenie lub nerwowość, ale również nadmierna senność. 

W przypadku dostrzeżenia objawów alergicznych lub wzbudzających niepokój należy zrezygnować z aplikowania preparatu i skontaktować się z lekarzem. 


Zobacz też:
Archiwum: wrzesień 2022

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *