Ratownictwo Medyczne

Jak wybrać odpowiednią koszulkę dla ratownika medycznego? Podpowiadamy, jaka odzież dla ratowników jest najlepsza!

Jak wybrać odpowiednią koszulkę dla ratownika medycznego? Podpowiadamy, jaka odzież dla ratowników jest najlepsza!

Przy wyborze stroju dla przedstawiciela służby ratowniczej należy pamiętać, że jest to zawód wykonywany w zmiennych, nieraz skrajnie trudnych, warunkach. Z tego powodu warto zastanowić się nad tym, jak wybrać odpowiednią koszulkę dla ratownika medycznego.

Elementy służbowego stroju ratownika obejmują m.in. mundur i właśnie odpowiednią koszulkę. Ratownicy muszą być do nieograniczonej dyspozycji w trakcie swojego dyżuru. Jeśli jesteś jednym z nich, wybierz produkty, które zapewnią ci widoczność, czyli bezpieczeństwo oraz komfort codziennej pracy. Poznaj szczegóły dotyczące elementów umundurowania ratownika i dowiedz się, jak wybrać odpowiednią koszulkę dla ratownika medycznego.

Odzież dla ratowników. Najważniejsze wymogi

Strój każdego ratownika powinien być:

  • funkcjonalny;
  • wygodny;
  • bezpieczny.

Niezwykle ważne jest tu zachowanie komfortu termicznego. Koszulka ratownika musi oddychać, czyli ułatwiać odparowywanie potu gdy jest gorąco, jak również gwarantować odpowiednią temperaturę, gdy akcja przeprowadzania jest w niższej temperaturze. Warto wyposażyć się w kilka kompletów ubrań z elementami odblaskowymi, ponieważ ratownictwo medyczne to bardzo nieprzewidywalna dziedzina.

Jak wybrać odpowiednią koszulkę dla ratownika medycznego?

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na materiał, z którego wykonana została wybrana przez ciebie koszulka. Musi on być wytrzymały i dość rozciągliwy, czyli musi pracować razem z tobą. Jeśli chodzi o okrycia wierzchnie, znaczenie ma także stopień ich nieprzemakalności, jednak trudno o nim mówić w przypadku koszulki. W tym kontekście dobrze jest skupić się natomiast na jej kolorze.

Podczas akcji ratowniczej powinieneś być bardzo dobrze widoczny zarówno dla uczestników wypadku, jak i otoczenia, np. nadjeżdżających pojazdów, gdy właśnie reanimujesz poszkodowanego na środku jezdni. By zapewnić sobie komfort pracy w karetce, do koszulki dobierz także:

  • bieliznę termoaktywną;
  • ciepły polar;
  • spodnie;
  • kurtkę;
  • kamizelkę taktyczną (będzie doskonałym uzupełnieniem twojego stroju, dzięki któremu najważniejsze akcesoria będziesz mieć pod ręką).

Gdzie wybrać i kupić odpowiedni strój ratowniczy?

Na rynku znajdziesz wiele sklepów, które trudnią się sprzedażą profesjonalnej odzieży ratowniczej zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Modele, które tam znajdziesz, uwzględniają specyfikę pracy ratownika medycznego. Jako sanitariusz możesz wybrać podstawowe części umundurowania, które sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych, jak i wiele dodatków, np. rękawiczki, emblematy czy obuwie. Wybór produktów jest naprawdę szeroki.

Zastanawiając się, jak wybrać odpowiednią koszulkę dla ratownika medycznego, weź pod uwagę wyżej wymienione cechy. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by wnieść do swojej codziennej pracy odrobinę dobrego humoru i wybrać strój z oryginalnymi hasłami lub wzorami. Najważniejsze jest jednak to, byś sam dobrze czuł się w ulubionym T-shircie, by nie krępował twoich ruchów, nie prowadził do przegrzania czy do wychłodzenia.


Zobacz też:
Archiwum: marzec 2022

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *